Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Typy rodem z "Kołysanki" - rozwiązanie konkursu

Redakcja
„Kołysanka” Juliusza Machulskiego to pełna humoru zabawa filmowymi konwencjami. O dowcipie decydują jednak nie tylko dialogi i konwencje, a także bohaterowie opowieści. Poznajcie ich wszystkich!

W zagadkowych okolicznościach znikają kolejno mieszkańcy i goście pewnej malowniczej miejscowości. Atmosfera, jak w najlepszych filmach sensacyjnych, gęstnieje ze sceny na scenę, a motorem potęgującym napięcie jest śledztwo prowadzone przez parę policjantów. Jednak tropy urywają się, a niewinne ofiary nadal giną bez śladu, jakby zapadły się pod ziemię. Wartka, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja fragment po fragmencie odsłania mroczną tajemnicę. Ale Juliusz Machulski nie byłby sobą, gdyby nie było przede wszystkim… śmiesznie, oczywiście! Strasznie śmiesznie.

Przedstawiliśmy Wam już głównych bohaterów „Kołysanki”, teraz przyszedł czas na osoby z „drugiego planu” – poznajcie barwną galerię ludzkich typów z filmu!

„Kołysankę” możemy oglądać w poznańskim kinie Rialto, które też ufundowano nagrody w naszym kołysankowym konkursie. Filmowe gadżety – specjalne etui na CD otrzymują: bazylekk, Ozi i natassska. Gratulujemy! O sposobie odbioru nagród dowiecie się z wysłanych do Was e-maili.

Roman
- ubogi mazurski artysta, który utrzymuje się ze sprzedawania ulepionych przez siebie glinianych figurek. Ten sielski życiorys przekreśla jednak dzień, w którym Roman budzi się w piwnicy własnego domu.

Pani Katarzyna
- pani Katarzyna jest przykładnym pracownikiem Opieki Społecznej, która w dobrej wierze pojawia się w domu Makarewiczów, aby zebrać dane do wywiadu środowiskowego. To, co ją martwi i niepokoi jednocześnie to wygłodniałe spojrzenia członków rodziny. Ciężko powiedzieć, czy budzi to w niej współczucie czy lęk.

Ksiądz
- znany i lubiany przez okolicznych mieszkańców ksiądz przyucza nieco podstarzałego jak na swój wiek 22-letniego ministranta. Nie wie jednak na razie, że wiedza o świętych i patronach nie przydaje się na wiele w naprawdę ekstremalnych sytuacjach. Poza tym Ksiądz jest absolutnie uwielbiany przez jednorocznego Kubę – co jednak nie czyni sytuacji mniej ekstremalną.

Ministrant
- 22-letni uczeń księdza, który bardzo stara się, aby zostać pełnosprawnym duchownym. Kiedy jednak zobaczy, z jakim smakiem patrzy na księdza najmłodszy z rodu Makarewiczów, może zacząć się zastanawiać nad potrzebą zostania duchownym.

Listonosz
- niesłusznie posądzany o alkoholizm i „spożywanie” w trakcie pracy, w rzeczywistości jest przykładnym listonoszem, który znalazł się wraz ze swoim nowym rowerem w złym miejscu i o złej godzinie.

Żona listonosza
- przykładna gospodyni, która po kilku dniach nieobecności męża zaczyna podejrzewać, że powodem zniknięcia listonosza może być coś innego niż przeszacowanie sił w „walce” z butelką gorzałki.

Tłumaczka
- żywy przykład na to, że i bez matury można się dobrze w życiu ustawić. Postanowiła zostać tłumaczką niemieckiego biznesmana, który przyjechał w interesach do Polski. „Zdecydowanie lubi brać wszystko, co mówi, w cudzysłów”.

Niemiec
- typowy przedstawiciel twardej i nieustępliwej rasy germańskiej. Przemierza Mazury w poszukiwaniu ziemi nadającej się do kupna pod budowę mocno nieekologicznego kompleksu hoteli, SPA i wszelkiego typu atrakcji dla bogatych Polaków i emerytowanych Niemców. Po polsku mówi niewiele, ale pod ręką zawsze jest „tłumaczka”.

Komendant
- szef posterunku policji w Odlotowie, odpowiedzialny za spokój i bezpieczeństwo patrolowanych okolic. Marzy mu się kariera na wyższym szczeblu, ale biorąc pod uwagę problemy, przed którymi będzie musiał stanąć – ta będzie musiała jeszcze chwilę zaczekać.

Nowak
- prawa ręka komendanta, bardzo rzutki i energiczny policjant. Jego determinacja i dociekliwość spędzają mu sen z powiek, kiedy próbuje dowiedzieć się, jaka jest prawdziwa przyczyna zniknięć w okolicach Odlotowa. Kiedy się o niej przekona – może być już za późno na sięgnięcie do kabury.



Lisowska

- zawsze pomocna i dobrze zorganizowana policjantka, która jednak najlepiej sprawdza się w roli suflera i sekretarki komendanta.

Redaktorka TVP
- reżyserka i redaktorka dociekliwych reportaży, które odsłaniają prawdziwe oblicze naszego kraju i jego mieszkańców. Oblicza rodziny Makarewiczów, które spotka ją w Odlotowie wolałaby jednak nie odsłaniać nigdy. Ale na to już za późno…

Operator TVP
- spokojny, stateczny człowiek, którego jedynym zadaniem w życiu było dobre wykonywanie swojej pracy – czyli nagrywania wszystkiego w otoczeniu, co wydaje się wystarczająco ciekawe, aby wymierzyć w to obiektyw kamery. Ta piękna praca jednak została bezpardonowo przerwana, kiedy wgryzła się w nią brutalna rzeczywistość.

Lekarz
- jego największe zaciekawienie budzi uzębienie dzieci rodziny Makarewiczów. Zaleca najmłodszemu Kubie dużo gryźć w okresie intensywnego ząbkowania, a dziadkowi zaleca szczerą wizytę u protetyka.

Zleceniodawca
- mając duży popyt na autentyczne wyroby ludowe zwraca się do rodziny Makarewiczów ze zleceniem robienia w glinie różnych figurek. Wkrótce jednak i ta ostoja polskiej kultury będzie musiała ulec zapomnieniu, kiedy okaże się, że takie same rękodzieła wykonane z gliny można kupić taniej – bezpośrednio z Chin.

Sprawdź,
co możesz wygrać w naszych konkursach!
Mój
Modny Poznań
Matura
2010

MM Moje Miasto Poznań poleca:

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto