Udany rewanż

JAC
Hokeiści Pocztowca zrewanżowali się Grunwaldowi za porażkę w 1. rundzie. Fot. B. Tajl
Tydzień po porażce 5:6, laskarze Pocztowca Poznań zrewanżowali się hokeistom Grunwaldu i wygrali z wojskowymi w Dopiewie 5:4. Tym razem podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego imponowali nadzwyczajną skutecznością ...

Tydzień po porażce 5:6, laskarze Pocztowca Poznań zrewanżowali się hokeistom Grunwaldu i wygrali z wojskowymi w Dopiewie 5:4.
Tym razem podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego imponowali nadzwyczajną skutecznością z krótkich rogów. Cztery gole tak właśnie padły, a zdobyli je Rafał Grotowski i Zbigniew Juszczak. Łącznościowcy już po pierwszej połowie prowadzili 5:2, ale po przerwie, to Grunwald osiągnął sporą przewagę. Ekipa trenera Jerzego Jóskowiaka wywalczyła aż 12 krótkich rogów, ale trafiła do siatki rywala tylko raz. Wojskowi ambitnie próbowali odrobić straty z pierwszych 30 minut, jednak tym razem Pocztowiec nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i trzech punktów. Obie drużyny znajdują się na czele ligowej tabeli z takim samym dorobkiem punktowym. W innych meczach, cenne punkty zdobyli w Toruniu laskarze Startu Gniezno. Po emocjonującej grze podopieczni trenera Wojciecha Jankowskiego wygrali 14:12. O miejscu w czołowej czwórce rozgrywek raczej mogą już zapomnieć hokeiści Polonii Środa, którzy przegrali w Gąsawie i w Dopiewie z Grunwaldem.

Wyniki

Grunwald Poznań - Pocztowiec Poznań 4:5 (2:5)

Grunwald: Dutkiewicz 2, Danelski, A. Mikuła; Pocztowiec: Rafał Grotowski 3, Zb. Juszczak, Michniak.

Pomorzanin Toruń - Start Gniezno 12:14 (6:5)

Pomorzanin: Marcin Makowski 3, Warachewicz 2, Atmański 2, Zieliński 2, Michał Makowski, Szreiter, Klockowski; Start: Marcin Grotowski 5, Fredyk 4, Mirosław Grotowski 3, Tubacki, Robert Grotowski.

LKS Gąsawa - Polonia Środa 13:5 (8:1)

Gąsawa: Ciemny 5, Kurek 4, Rożek 4; Polonia: Dydymski 2, T. Marcinkowski, Kubisiak, Jago-