Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza - wydział historyczny

[email protected]
ul. Św. Marcin 78, 61-809 Poznań Tel. (061) 8294701, 8294707 - studia stacjonarne archeologia Tryb I „nowa matura“ 1. Wyniki egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów zdawanych na poziomie ...

ul. Św. Marcin 78, 61-809 Poznań
Tel. (061) 8294701, 8294707 - studia stacjonarne

archeologia

Tryb I „nowa matura“
1. Wyniki egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów zdawanych na poziomie podstawowym i rozszerzonym: historii oraz geografii; w przypadku równej liczby punktów dodatkowym kryterium będą punkty z następujących przedmiotów zdawanych pisemnie: języka łacińskiego i kultury antycznej, języka greckiego i kultury antycznej, języka obcego nowożytnego; w przypadku braku kandydatów posiadających na świadectwie dojrzałości wyżej wymienione przedmioty lub gdyby wystąpiła równa liczba punktów, o przyjęciu decydować będzie ranking punktów z historii.

Tryb II „stara matura“
1. Rozmowa kwalifikacyjna z historii oraz zainteresowań archeologią,
2. Kandydaci, którzy ukończyli szkołę średnią w 2002 r. na podstawie tzw. nowej matury 2002 mogą, po złożeniu pisemnej deklaracji, ubiegać się o przyjęcie według następującej zasady: uwzględniane są punkty uzyskane z zewnętrznego egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów zdawanych obowiązkowo: języka polskiego, języka obcego nowożytnego oraz historii

LAUREACI OLIMPIAD
Laureaci i finaliści eliminacji centralnych Olimpiady Historycznej przyjmowani są bez postępowania egzaminacyjnego.

Etnologia

Tryb I „nowa matura“
Wyniki z egzaminu maturalnego:
1. pisemnego i ustnego egzaminu maturalnego z języka polskiego pisemnego i ustnego egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego lub języka mniejszości narodowej.
2. przedmiotu obowiązkowego wybranego przez kandydata;
3. pisemnego z przedmiotu dodatkowego zdawanego na poziomie rozszerzonym.

Tryb II „stara matura“
1. egzamin testowy z elementów historii i geografii oraz wiedzy o społeczeństwie
2. kandydaci, którzy ukończyli szkołę średnią w 2002 r. na podstawie tzw. nowej matury 2002 mogą, po złożeniu pisemnej deklaracji, ubiegać się o przyjęcie według następującej zasady: uwzględniane są punkty uzyskane z zewnętrznego egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów zdawanych obowiązkowo: języka polskiego, języka obcego nowożytnego oraz z dowolnego przedmiotu humanistycznego do wyboru lub geografii.

LAUREACI OLIMPIAD
Historycznej, Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Wiedzy Filozoficznej oraz Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki przyjmowani są bez postępowania egzaminacyjnego.

Historia, historia specjalność archiwistyka, historia specjalność kultura polityczna, historia specjalność socjoekonomika,

Tryb I „nowa matura“
Uwzględniane są następujące wyniki z egzaminu maturalnego:
1. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z historii
2. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie przynajmniej podstawowym oraz ustnego z j. polskiego
3. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie przynajmniej podstawowym oraz ustnego z języka obcego nowożytnego; w przypadku zdawania egzaminu maturalnego z dwóch języków obcych nowożytnych, pod uwagę będzie brany ten, z którego kandydat uzyskał wyższy wynik.

Tryb II „stara matura“
egzamin ustny z historii,
kandydaci, którzy ukończyli szkołę średnią w 2002 r. na podstawie tzw. nowej matury 2002 mogą, po złożeniu pisemnej deklaracji, ubiegać się o przyjęcie według następującej zasady: uwzględniane są punkty uzyskane z zewnętrznego egzaminu maturalnego z historii oraz zewnętrznego i wewnętrznego egzaminu maturalnego z języka polskiego i języka obcego; przy równej liczbie punktów dodatkowo wlicza się wiedzę o społeczeństwie.

LAUREACI OLIMPIAD
Laureaci i finaliści eliminacji centralnych Olimpiady Historycznej oraz laureaci eliminacji centralnych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym przyjmowani są bez postępowania egzaminacyjnego.

Historia sztuki

Tryb I „nowa matura“
Uwzględniane są następujące wyniki z egzaminu maturalnego, za które można uzyskać maksymalnie 400 punktów:
1. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z języka polskiego
2. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z historii sztuki
3. rozmowa kwalifikacyjna z zakresu historii sztuki - dotyczy kandydatów bez wyniku egzaminu maturalnego z historii sztuki.

Tryb II „stara matura“
1. rozmowa kwalifikacyjna z języka polskiego i historii sztuki,
2. kandydaci, którzy ukończyli szkołę średnią w 2002 r. na podstawie tzw. nowej matury 2002 mogą, po złożeniu pisemnej deklaracji, ubiegać się o przyjęcie według następującej zasady: uwzględniane są wyniki egzaminu maturalnego w części wewnętrznej i zewnętrznej, a także rozmowa kwalifikacyjna z zakresu historii sztuki; w przypadku gdy przedmiotem maturalnym jest historia sztuki, kandydat zostanie zwolniony z rozmowy kwalifikacyjnej.

LAUREACI OLIMPIAD
Laureaci eliminacji centralnych Olimpiad: Artystycznej, Historycznej, Literatury i Języka Polskiego przyjmowani są bez postępowania egzaminacyjnego.

Muzykologia

Tryb I „nowa matura“
Uwzględniane są następujące wyniki z egzaminu maturalnego, za które można uzyskać maksymalnie 400 punktów:
1. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z języka polskiego,
2. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z historii muzyki
3. rozmowa kwalifikacyjna na temat zainteresowań kandydata historią i teorią muzyki - dotyczy kandydatów bez wyniku egzaminu maturalnego z historii muzyki.

Tryb II „stara matura“
rozmowa kwalifikacyjna z języka polskiego oraz zainteresowań historią i teorią muzyki,
Kandydaci, którzy ukończyli szkołę średnią w 2002 r. na podstawie tzw. nowej matury 2002 mogą, po złożeniu pisemnej deklaracji, ubiegać się o przyjęcie według następującej zasady: uwzględniane są wyniki egzaminu maturalnego z języka polskiego rozmowa kwalifikacyjna z zakresu historii i teorii muzyki; w przypadku, gdy przedmiotem maturalnym jest historia muzyki, kandydat zostanie zwolniony z rozmowy kwalifikacyjnej.

LAUREACI OLIMPIAD
Laureaci eliminacji centralnych Olimpiady Artystycznej oraz laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Muzyce Współczesnej przyjmowani są bez postępowania egzaminacyjnego. Laureaci eliminacji centralnych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zwolnieni są z części rozmowy kwalifikacyjnej dotyczącej języka polskiego.

Stosunki międzynarodowe specjalność wschodoznawstwo

Tryb I „nowa matura“
Uwzględniane są następujące wyniki z egzaminu maturalnego:
1. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z języka polskiego
2. pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z historii.

Tryb II „stara matura“
1. egzamin testowy z języka polskiego i historii
2. egzamin ustny z języka polskiego i historii,
3. kandydaci, którzy ukończyli szkołę średnią w 2002 r. na podstawie tzw. nowej matury 2002 mogą, po złożeniu pisemnej deklaracji, ubiegać się o przyjęcie według następującej zasady: uwzględniane są punkty uzyskane z zewnętrznego egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów: języka polskiego i historii, a także rozmowa kwalifikacyjna z zakresu zainteresowań wschodoznawczych kandydata np. w zakresie polityki, gospodarki, historii, sztuki, muzyki, literatury oraz ogólnej orientacji w bieżącej problematyce Europy Wschodniej, Azji Środkowej i Syberii.

LAUREACI OLIMPIAD
Laureaci eliminacji centralnych Olimpiad: Historycznej, Języka Angielskiego, Języka Francuskiego, Języka Niemieckiego, Języka Rosyjskiego, Literatury i Języka Polskiego, Wiedzy Ekonomicznej, Wiedzy Filozoficznej, Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Wiedzy o Prawach Człowieka oraz Olimpiada Losy Polaków na Wschodzie przyjmowani są bez postępowania egzaminacyjnego.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto