V edycja Grand Prix: kto wywalczył prawo startu w Pucharze Poznania? [ZDJĘCIA]

RED
V edycja Grand Prix: kto wywalczył prawo startu w Pucharze Poznania?
V edycja Grand Prix: kto wywalczył prawo startu w Pucharze Poznania? Michał Stachowiak
W niedzielę na poznańskiej Malcie odbyła się V edycja Grand Prix Poznania. Był to „ostatni dzwonek” dla tych, którzy chcieli zdobyć punkty potrzebne do zakwalifikowania się do Pucharu Poznaniu. W kilku kategoriach wiekowych doszło do niespodzianek. Z bardzo dobrej strony pokazywali się zawodnicy zajmujący do tej pory dalsze pozycje.

W kategorii dziewczynek 7-9 lat zwyciężyła Klara Rybarczyk, która wcześniej zajmowała miejsca poza podium. Niedzielne zwycięstwo nie pozwoliło jej jednak na zakwalifikowanie się do czołowej czwórki, która wystartuje w Pucharze Poznania. Podobnie było w kategorii dziewczynek 10-12 lat. Bardzo dobre drugie miejsce zajęła Agata Zmyślińska. Jednak i ona nie wystartuje w Pucharze Poznania. Do końcowej klasyfikacji liczyły się bowiem najlepsze wyniki z czterech spośród pięciu edycji.

Niedzielny slalom był bardzo „szybki”. Zawody rozgrywano przy opadach deszczu. Najlepszy czas dnia uzyskał Paweł Janecki startujący w kategorii 20-34 lata. Pokonał slalom w czasie 9,94 sekundy.

Czterech najlepszych zawodników wystartuje w Pucharze Poznania – zawody zostaną rozegrane w niedzielę 19 kwietnia o godzinie 14. Narciarze i snowboardziści powalczą w slalomie równoległym.

Zwycięzcy pojadą w półfinałach z zawodnikami z czwartych pozycji, natomiast drugi zawodnik w danej kategorii zmierzy się z trzecim zawodnikiem klasyfikacji generalnej. Zwycięzcy obu par awansują do finału i w nim będą rywalizować o Puchar Poznania. Przegrani będą z kolei rywalizować o trzecie miejsce.