Remont torowiska na pętli tramwajowej na Górczynie oraz kolejnym fragmencie ul. Głogowskiej oznacza kolejne zmiany w rozkładzie MPK. Tramwaje w ogóle nie będą kursować na Górczyn. Z kolei kierowcy muszą ostrożniej niż zwykle wjeżdżać na wiadukt Górczyński i zjeżdżać z niego.
Oznacza to, że zjeżdżając z wiaduktu od strony Lubonia w kierunku centrum, trzeba będzie pojechać prosto jednym z dwóch pasów, minąć pracujących przy torowisku drogowców i jadąc lewym pasem, skręcić w lewo przez tory tramwajowe, w wyznaczonym za skrzyżowaniem miejscu. W ten sposób zawracamy i możemy albo skręcić w prawo w ul. Ściegiennego w stronę Raszyna albo pojechać prosto na wiadukt (jeśli np. jedziemy w stronę Dębca, czy Lubonia). Z tej samej przewiązki muszą skorzystać kierowcy jadący dotąd z ul. Krzywej na wprost (w stronę Raszyna) lub skręcający dotąd w lewo na wiadukt.
Czytaj też: Poznań: Strefa Płatnego Parkowania płaci za remont chodników. Rozpoczyna się naprawa ul. Iłłakowiczówny
Bez zmian natomiast zachowany będzie wjazd na wiadukt z ul. Ściegiennego w prawo.
Sprawdź też:
MPK Poznań - tramwaje nie będą kursować na Górczyn!
Pasażerowie MPK muszą pamiętać, że ul. Głogowską już nie dojadą tramwajem do ul. Hetmańskiej od strony pętli górczyńskiej. Do przystanku Głogowska/Hetmańska – tymczasowego przy zajezdni MPK Poznań - dojeżdżać będą autobusy linii nr 610, 614, 616, 701, 702, 703, 704 i 710. Ulicą Głogowską do przystanku Poznań Główny nadal będą jeździć autobusy linii nr 149, 175 i 180, a te linie, jak zapewnia MPK, obsługiwane są taborem o większej pojemności. Ponadto w dni robocze na trasie Poznań Główny – ul. Ostatnia uruchamiana będzie linia autobusowa za tramwaj T5 kursująca na trasie: POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – rondo Kaponiera – Roosevelta – Głogowska – OSTATNIA.
Autobusy na całym odcinku trasy zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach obsługiwanych obecnie przez linie 149, 175 i 180. Na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej, Ostatniej i Klinkierowej przystankiem końcowym będzie przystanek na ul. Głogowskiej w kierunku Górczyna. Stamtąd również autobusy podejmować będą kursy powrotne do Poznania Głównego. Linia funkcjonować będzie tylko w dni robocze w ramowych godzinach 6:00 – 18:30.
Warto wiedzieć, że pasażerowie posiadający ważny w strefie A bilet okresowy na sieć mogą korzystać bez dodatkowych biletów z połączeń kolejowych: pojazdami POLREGIO i Kolei Wielkopolskich pomiędzy stacjami posiadającymi w nazwie Poznań (m.in. Górczyn) oraz Kiekrz.
Sprawdź też:
POLECAMY:
Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?