Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Poznaniu trwają targi Budma 2020. Na MTP można oglądać tysiące produktów, brać udział w debatach i pokazach

Monika Kaczyńska
Monika Kaczyńska
Budma to największe w kraju spotkanie branży budowlanej i architektonicznej, okazja do poznania rynkowych nowości, nawiązania kontaktów oraz nagradzania najlepszych.

Kolejne zdjęcie --->
Budma to największe w kraju spotkanie branży budowlanej i architektonicznej, okazja do poznania rynkowych nowości, nawiązania kontaktów oraz nagradzania najlepszych. Kolejne zdjęcie --->Waldemar Wylegalski
Targi Budma 2020 trwają w Poznaniu do piątku, 7 lutego. To największe w Polsce spotkanie branży budowlanej i architektonicznej, okazja do poznania rynkowych nowości, nawiązania kontaktów oraz nagradzania najlepszych. Przyjazne i dostępne budownictwo to temat przewodni tegorocznych targów. Ponad tysiąc wystawców z kraju i zagranicy zaprezentuje swoją ofertę produktów i rozwiązań dla budownictwa i architektury.

Na targach zostanie zaprezentowanych szereg nowości: od materiałów konstrukcyjnych, przez chemię budowlaną i materiały wykończeniowe. Wiele z nich jest podporządkowanych głównej myśli przewodniej targów: budownictwu przyjaznemu zarówno ludziom, którym służy, jak i środowisku. Można więc oglądać między innymi systemy dociepleń, okna i drzwi o wyższej izolacyjności, systemy sterowania instalacjami w budynkach.

Zobacz też: Licytacje komornicze w Wielkopolsce: Tanie mieszkanie od komornika! [LUTY 2020]

Nowości także z Wielkopolski
Wśród licznych nowości będzie można znaleźć także premiery z Wielkopolski. Niedawno wprowadzone do produkcji płyty włókno-cementowe Scalamid z nadrukiem cyfrowym prezentuje spółka Poz Bruk z Soboty pod Rokietnicą.

Płyty opracowywano przez cztery lata, uzyskując właściwości niepasujące na pierwszy rzut oka do betonowej szarej płyty - materiał jest wprawdzie mocny i twardy, jednak przy tym jego podstawową zaletą jest elastyczność, najwyższa klasa odporności ogniowej i możliwość nadrukowania dowolnych wzorów. Na targach będą pokazane przykłady wykorzystania płyt w na zewnątrz i wewnątrz budynku, a także przy budowie podłogi czy nawet wytwarzaniu mebli.

Tradycyjnie już nowości i premiery będą specjalnie oznaczone, by łatwo było je odnaleźć zwiedzając targi. To łącznie 39 różnych produktów.

Jak co roku Budma jest także okazją do spotkania architektów i rozmów o architekturze. W Iglicy (pawilon nr 11) 5 i 6 lutego (środa i czwartek) będzie odbywało się Forum Designu i Architektury.

Czytaj także: Poznań: Giełda Stara Rzeźnia przenosi się przed Centrum Handlowe M1. Od kiedy?

Będą Złote Medale i statuetki Rogera Sławskiego
Targi to także okazja do nagradzania najlepszych. W trakcie Budmy zostaną wręczone Złote Medale MTP, statuetki nagrody im. Rogera Sławskiego za 2019 rok, przyznawane przez Wielkopolską Izbę Budownictwa.

Zostaną rozstrzygnięte także konkursy na najlepszy szkic architektoniczny, w którym zmagali się studenci i uczniowie, konkurs o nagrodę Architecture Budma Award, w którym są nagradzane najlepsze realizacje czy konkurs Acanthus Aureus, w którym nagradzane są stoiska targowe.

Wzmocnią punkt medyczny
W związku z epidemią koronawirusa działający zazwyczaj w czasie wydarzeń na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich punkt medyczny pracuje we wzmocnionym składzie. Zespół medyczny jest w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz szpitalem.

Zobacz: Poznań jednym z najbardziej zakorkowanych miast w Europie. To wina kierowców czy braku mostu na Warcie?

Dodatkowo jeszcze staranniej będzie utrzymywana czystość. Jak zapewniają przedstawiciele MTP, zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych toalety, poręcze i klamki będą wielokrotnie w ciągu dnia dezynfekowane przez serwis sprzątający. Dodatkowo, w toaletach na terenie targów, umieszczono podajniki z płynem dezynfekującym, a także zawiśnie instrukcja dotycząca prawidłowego mycia rąk. W pawilonach rozwieszono także oficjalny komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w trzech językach.

Zwiedzanie, bilety
Targi można zwiedzać od wtorku 4 lutego do piątku 7 lutego. Od wtorku do czwartku (4-6 lutego) pawilony są otwarte dla zwiedzających od godziny 9 do 17. W piątek, 7 lutego, od godziny 9 do 16.

Bilety na targi można kupić online lub w kasach.

Kasy są czynne pół godziny przed otwarciem targów (o godzinie 8.30) i zamykane na pół godziny przed zamknięciem ekspozycji. (We wtorek, środę, czwartek o godzinie 16.30, w piątek o godzinie 15. 30).

Cena biletu jednorazowego wstępu dla profesjonalistów (po rejestracji) to w dniach od 4 do 6 lutego 45 złotych, 7 lutego - 40 złotych. Dla szerokiej publiczności bilet kosztuje do czwartku 80 złotych, w piątek 50 złotych.

Bilet wielokrotnego wstępu po rejestracji kosztuje 75 zł, bez rejestracji trzeba wydać 155 zł

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto