W rytmie kujawiaka

LIC
Marcin Florek bramki we Włocławku nie zdobył, a Warta poległa 2:5 Fot. S. Siewior
Po tym meczu nie ma wątpliwości, kto jest głównym kandydatem do awansu do II ligi. W meczu ,,na szczycie’’ Kujawiak rozbił poznańską Wartę.

Po tym meczu nie ma wątpliwości, kto jest głównym kandydatem do awansu do II ligi.
W meczu ,,na szczycie’’ Kujawiak rozbił poznańską Wartę.

To nie przypadek, że Kujawiak strzela w ostatnich meczach po cztery gole. O sile uderzeniowej włocławian przekonali się warciarze w ciągu zaledwie 17 minut, kiedy to stracili trzy gole. - Trudno to jakoś wytłumaczyć. Popełnialiśmy błędy w obronie, a gospodarzom wychodziło niemal wszystko - tłumaczył kierownik Warty, Ryszard Matłoka.
Już w 3 min. Ryszard Remień zagrał na głowę do Damiana Staniszewskiego i Jacek Wosicki był bez szans. Druga bramka obciąża ewidentnie Przemysława Otuszewskiego, który zbyt lekko głową podawał do Wosickiego, a z ,,prezentu’’ skorzystał Aleksandr Maić. Gospodarze grali szybko niczym w rytmie kujawiaka. Na 3:0 podwyższył najwyższy zawodnik gospodarzy - Michał Trzeciakiewicz, a asystą znów popisał się Remień.

Słowa pochwały należą się warciarzom, którzy nie załamali się tak koszmarnym początkiem i podjęli walkę. W 19 min. bliski wpisania się na listę strzelców był Marcin Florek, ale Mariusz Luncik, bramkarz Kujawiaka w ostatnim momencie wybił piłkę. Siedem minut później Luncik był już jednak bezradny, gdy po zagraniu pracowitego Sławomira Suchomskiego, Piotr Najewski z pierwszej piłki z woleja uderzył mocno i precyzyjnie. Nadzieje poznaniaków na korzystny wynik rozwiał tuż po przerwie Staniszewski, który w sytuacji sam na sam zdobył swoją drugą w tym meczu. I choć ,,zieloni’’ jeszcze raz poderwali się i Dariusz Reyer wykorzystał podanie Krzysztofa Gościniaka, to ostatnie słowo należało do Kujawiaka i najlepszego w tym meczu Staniszewskiego.

Kujawiak - Warta 5:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Damian Staniszewski (3), 2:0 Aleksandr Maić (10), 3:0 Michał Trzeciakiewicz (17), 3:1 Piotr Najewski (26), 4:1 Damian Staniszewski (47), 4:2 Dariusz Reyer (71), 5:2 Damian Staniszewski (83)
Warta: Wosicki - Bubiłek, Tomaszczak, Reyer, Cudny, Otuszewski (81. Zajączkowski), Łeszyk (70. Chmielewski), Gościniak, Florek, Suchomski (61. Wojciechowski), Najewski
Żółte kartki: Florek, Gościniak, Chmielewski (Warta).Widzów: 2300.