W słabym stylu

JAC
Trener Nafty Jerzy Matlak nie miał wczoraj zbyt wielu powodów do zadowolenia, chociaż jego podopieczne wygrały 3:0. Foto:  Fot. A. Szozda
Trener Nafty Jerzy Matlak nie miał wczoraj zbyt wielu powodów do zadowolenia, chociaż jego podopieczne wygrały 3:0. Foto: Fot. A. Szozda
Siatkarki Nafty Gaz Piła wygrały ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzyń z Mladostą Zagrzeb 3:0. Pilanki rozpoczęły pojedynek z ekipą z Chorwacji dość niefrasobliwie i przegrywały 0:2 i 1:3.

Siatkarki Nafty Gaz Piła wygrały ostatni mecz fazy grupowej
Ligi Mistrzyń z Mladostą Zagrzeb 3:0.

Pilanki rozpoczęły pojedynek z ekipą z Chorwacji dość niefrasobliwie i przegrywały 0:2 i 1:3. Od tego momentu podopieczne trenera Jerzego Matlaka osiągnęły przewagę, objęły prowadzenie 6:3 i nie oddały go już do końca pierwszego seta. Po 21 minutach zespół gospodarzy zwyciężył 25:21, a decydujący punkt zdobyła Agnieszka Orłowska.
Blisko 1000 widzów zgromadzonych w hali przy ul. Żeromskiego oczekiwało, że w następnym secie przewaga niezbyt dobrze grającej Nafty będzie wyraźniejsza. Tak jednak nie było, bo Mladost w pewnym momencie wygrywała nawet 11:10. Potem jednak pilanki wreszcie odzyskały inicjatywę i zwyciężyły w drugim secie 25:17, po udanym ataku Olgi Ozowej. W trzeciej odsłonie spotkania, ambitnie grająca Mladost nie potrafiła już zatrzymać poprawnie grających pilanek. Po 18 minutach Nafta wygrała 25:16 i cały mecz 3:0. Nie ulega wątpliwości, że uczyniła to jednak w niezbyt dobrym stylu.

Wśród pilanek najlepiej we wtorek spisywały się Milena Rosner oraz Agnieszka Orłowska. Tylko dobre momenty miała Olga Ozowa. Warto dodać, że nie mogły zagrać kontuzjowane Katarina Kovacova i Agata Karczmarzewska, a Irina Beżenar wystąpiła po dłuższej przerwie.
Nafta już wcześniej awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń.