W Toruniu "Sqóra" nie miał pary

W finale Mistrzostw Polski Par Klubowych PSŻ Poznań zajął piąte miejsce. 14 z 15 punktów poznaniaków to zdobycz Adama Skórnickiego, który należał do najlepszych zawodników turnieju.

W ekipie poznaników doszło do zmian. Zamiast awizowanego Piotra Dziatkowiaka w Toruniu PSŻ reprezentował inny junior - Daniel Pytel oraz Alan Marcinkowski, który niedawno wrócił do łask trenera Zbigniewa Jądera. Taka roszada wydawała się korzystniejsza, bo zwłaszcza Daniel Pytel prezentuje bardzo wysoką formę, któa dała mu tytuł wicemistrza Polski juniorów.

Niestety, ani Pytel, ani Marcinkowski nie mogą zawodów w Toruniu zaliczyć do udanych. Pytel w swoich dwóch startach uzbierał w sumie 1 punkt, a Marcinkowski w czterech - ani jednego (sic!), na co miał wpływ upadek już w jego pierwszym wyścigu.

Na kogo w tej sytuacji mogli liczyć kibice PSŻ? Oczywiście na niezawodnego Adama Skórnickiego . Lider Skorpionów pojechał jak na mistrza Polski przystało - na 18 możliwych do zdobycia punktów, zdobył aż 14 i był to jeden z najlepszych indywidualnych wyników finału. Dorobek "Sqóry" plus jedno "oczko" Pytla dało Skorpionom w sumie piąte miejsce.

Mistrzostwo Polski Par Klubowych wywalczyli gospodarze, czyli Wiesław Jaguś i Robert Kościecha z Unibaksu Toruń.

I Unibax Toruń: 24 pkt.