Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W tramwaju jak w dżungli

Zenon Zabawny
Zenon Zabawny
Wchodzisz do tramwaju, a tu nie dość, że ciemno jak w lesie, to jeszcze słychać ryki lwów i odgłosy małp. Tak właśnie wyglądała przejażdżka bimbą linii nr 20.

- Dwudziestka? To jest taka linia? – pytali się wzajemnie pasażerowie czekający na przystanku na rondzie Kaponiera, widząc podjeżdżający tramwaj z numerem 20.

Jeszcze większy szok przeżyli ci, którzy zdecydowali się wejść do środka. Bimba została bowiem zaaranżowana na dżunglę. Okna zostały oklejone papierem, aby w środku panowała bardziej mroczny klimat. Do tego mnóstwo liści i zwisających lian, a jakby tego było mało zewsząd dało się słyszeć odgłosy wydawane przez afrykańskie zwierzęta – lwy, tygrysy, słonie, małpy czy papugi.

Czyżby w tak nietypowy sposób MPK chciało zobrazować codzienne narzekania poznaniaków na prawa dżungli obowiązujące w tramwajach? Niezupełnie, okazało się, że bimbę wynajęło wydawnictwo Media Rodzina, aby w ten nietypowy sposób promować najnowsze wydanie „Księgi Dżungli” Rudyarda Kiplinga.

Tramwaj rodem z Afryki najbardziej spodobał się oczywiście dzieciom, na które w środku czekała moc atrakcji i konkursów z nagrodami. Zdecydowanie najbardziej podobało im się rozpoznawanie zwierząt po odgłosach imitowanych przez załogę tramwaju. Niektóre z nich powstawały np. przez dęcie w róg.

- Lew! Lew! To był lew! – krzyczały uradowane dzieciaki, gdy tylko usłyszały ryk.
- Albo tygrys! – zauważył fachowo jeden z chłopców.

W tramwaju można było też posłuchać fragmentu „Księgi dżungli” oraz wziąć udział w konkursie wiedzy o słynnej powieści Kiplinga. Przy pytaniach o imię głównego bohatera czy nazwę wydawnictwa, które właśnie wydało „Księgę dżungli” dzieciom musiały jednak trochę pomóc mamy i babcie.

W bimbie żadnych kontroli biletów nie było, zamiast tego dzieci mogły liczyć na słodycze i drobne upominki. Ostatnim przystankiem na trasie był most Dworcowy, co nie było przypadkiem, ponieważ „Księgę dżungli” można kupić m.in. na Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży, które odbywają się na terenie MTP.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto