W Trójce odbyły się zawody strzeleckie

pf
Renata Kramer/ZSP nr 3
Trójka przygotowuje się do nadania szkole imienia Powstańców Wielkopolskich

Z tej okazji uczniowie ZSP nr 3 w Pleszewie wzięli udział w zawodach strzeleckich, zorganizowanych przez nauczycielkę wychowania fizycznego w Trójce, Magdalenę Pisarską, które odbyły się na strzelnicy LOK w Pleszewie. Uczniowie w ten niecodzienny sposób uczcili rocznicę Powstania Wielkopolskiego. W zawodach wzięli udział uczniowie, którzy od września odbywają zajęcia na strzelnicy w ramach fakultetów z wychowania fizycznego.

Ze szkoły podstawowej rywalizowało 13 dzieci. Najlepiej wypadli: Mikołaj Derewońko I m., Fatima Mrozińska II m. i Joanna Łyskawka III m. Wszyscy są uczniami kl VI.

Wśród gimnazjalistów najlepiej spisali się: Zuzanna Politowicz Im., Jan Walczak - IIm. i Sławomir Bacler IIIm. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe kalendarze, medale i dyplomy.

6 lutego odbył się też II etap Międzyszkolnych Zawodów Strzeleckich z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Organizatorem zawodów była sekcja LOK przy ZSP nr 3 i jej opiekun - Magdalena Pisarska. W zawodach wzięły udział szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 w Pleszewie, Gimnazjum z Taczanowa, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 3 w Pleszewie.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce wywalczyła Karolina Uciechowska SP2 (140 p.) ,
II miejsce zajął Mikołaj Derewońko SP3 (95 p.), a III miejsce przypadło Fatimie Mrozińskiej SP3 (70 p. )

W kategorii gimnazja I miejsce wywalczyła Róża Urbaniak z Gimnazjum nr 3 (138 p.), II miejsce zdobyła Julita Kozłowicz z Gimnazjum w Taczanowie (116 p.), a III miejsce uzyskał Bartłomiej Bąk z Gimnazjum nr 3 w Pleszewie (102 p.).