Polecamy

Bośnia i Hercegowina - wakacje 2020Od 16 lipca możliwe są wjazdy turystyczne do BiH dla obywateli RP © Diego Delso, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org
[5/33]

Wakacje za granicą 2020. Do jakich krajów Polacy mogą jechać na urlop? Gdzie czeka nas kwarantanna? [PRZEWODNIK] 4.09

Bośnia i Hercegowina - wakacje 2020

Od 16 lipca możliwe są wjazdy turystyczne do BiH dla obywateli RP.

Na granicy wymagane jest okazanie paszportu oraz negatywnego testu na koronawirus SARS-CoV-2 wykonanego w ciągu 48 h. Władze BiH nie sprecyzowały rodzaju testu. Zasada obowiązuje wszystkich bez względu na wiek, również dzieci i odnosi się do wjazdów na teren BiH, w tym do Medjugorje.

W przypadku przejazdu przez tzw. korytarz w Neum jedynie na trasie Dubrownik - reszta Chorwacji (w obie strony) w charakterze tranzytowym test nie jest wymagany, możliwy jest także przejazd na podstawie dowodu osobistego.

Uwaga! Próba wjazdu do tzw. BiH "właściwej" przez korytarz w Neum bez testu i paszportu wiąże się z wysokimi mandatami.

Wakacyjny urlop w 2020 roku może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Z uwagi na pandemię koronawirusa nie wszystkie kraje otworzyły granice przed Polakami, a jeśli tak, to często wjazd do nich wiąże się z dodatkowymi warunkami. Dlatego przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik po krajach Europy oraz po popularnych destynacjach (jak np. Egipt) poza nią, opisując obowiązujące w nich obostrzenia i przepisy. Materiał jest na bieżąco aktualizowany, więc warto do niego wracać, bo niemal codziennie coś się zmienia – kolejne państwa otwierają się na świat, a inne dostosowują zasady do nowych warunków epidemicznych. Wakacje 2020.

Najnowsze wiadomości

reklama