Warta – Arka 0:1: Wiosna zaczyna się od porażki [zdjęcia]

Zaczyna się trudna runda wiosenna dla piłkarzy Warty i mecz z Arką Gdynia to potwierdził.

W sobotę po raz pierwszy na ligowe boiska wybiegli piłkarze zaplecza ekstraklasy. W Poznaniu wszyscy z dużym niepokojem oczekiwali inauguracyjnego spotkania Warty z Arką Gdynia. Po ograniczeniu finansowania klubu przez Izabelę Łukomską-Pyżalską poznańska drużyna została mocno osłabiona.

Zdjęcia z meczu Warta - Arka

Na początek Zielonym przyszło zmierzyć się na własnym boisku z Arką Gdynia. Dla Warty to nigdy nie są łatwe mecze, bo chociaż rozgrywa je u siebie, na trybunach dominują okrzyki wsparcia dla... rywali. Tak się bowiem składa, że fani Lecha Poznań są zaprzyjaźnieni z kibicami Arki i pojawiają się na meczach, aby dopingiem wspierać „zgodę”.

Mecz od początku nie zachwycał. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a strzałów na bramkę oglądaliśmy jak na lekarstwo. Kiedy w 36. minucie wreszcie zrobiło się gorąco, od razu padł gol i to niestety dla gości. Po uderzeniu głową Rafała Grzelaka Łukasz Radliński odbił piłkę na bok tak pechowo, że ta trafiła wprost pod nogi Tomasza Jarzębowskiego, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki.

Po przerwie warciarze próbowali atakować nieco śmielej, ale niewiele z tego wynikało. Za to w 59. minucie omal nie padła druga bramka dla Arki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka zatrzymała się na poprzeczce.

W 74. minucie wreszcie swoją szansę miała Warta. Tomasz Magdziarz znalazł się w sytuacji sam na sam z Maciejem Szlagą i próbował go przelobować, ale górą w tym pojedynku był bramkarz Arki, który odbił piłkę, a po chwili zaasekurowali go obrońcy.

Sześć minut później znowu bliżej szczęścia byli goście, kiedy aż dwukrotnie trafiali piłką w słupek.

Ostatnią okazją gospodarzy było uderzenie z 87. minuty z rzutu wolnego Marcina Trojanowskiego, ale piłka przeleciała minimalnie obok słupka. Tym samym pierwszy wiosenny mecz Zielonych zakończył się porażką 0:1.

Warta Poznań - Arka Gdynia 0:1 (0:1)

Bramka: 36. Jarzębowski.

Warta: Radliński - Wilczyński, Wichtowski, Kołodziejski, Gajda - Magdziarz, Ngamayama, Giel, Czoska (70. Pogonowski), Jakóbowski (74. Trojanowski) - Bartoszak (62. Jurga).