Warta blisko utrzymania

stachu61
stachu61
Zieloni aby marzyć o utrzymaniu na zapleczu ekstraklasy musieli dziś pokonać Odrę Opole. Podopieczni Bogusława Baniaka nie zawiedli i zwyciężyli pewnie 2:0.

To był mecz z gatunku tych o 6 punktów. Obie drużyny bronią się przed spadkiem, w gorszej sytuacji była jednak Warta, która wciąż znajduje się w strefie spadkowej i aby nie tracić dystansu do drużyn z bezpiecznych miejsc w tabeli musiała koniecznie pokonać gości.

Od początku meczu widać było, że to Zielonym bardziej zależy na wywalczeniu kompletu punktów. W pierwszej połowie oblegali oni bramkę Marcina Fecia praktycznie cały czas, jednak bramkarz gości albo dobrze bronił, albo Zielonych zawodziła skuteczność i nie trafiali w światło bramki.

Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia Warta zmarnowała w 40 minucie. Wówczas to po dośrodkowaniu w pole karne Odry Wojciechowskiego idealnie do główki na 6 metrze wyskoczył Iwanicki, jednak piłka po jego strzale poszybowała minimalnie obok bramki Fecia. Kompletnie bezrobotny był natomiast Jakub Szmatuła i do przerwy goli w Poznaniu nie było.

Tuż po zmianie stron gospodarze powinni prowadzić 1:0. Magdziarz uderzył piłkę idealnie, ta minęła golkipera gości i zmierzała do pustej bramki jednak w ostatniej chwili zdążył ją dogonić obrońca Odry i na trybunach usłyszeliśmy, zamiast radości, jęk zawodu. W 59 minucie pierwszą groźną akcję przeprowadziła Odra, jednak strzał Józefowicza przeszedł obok słupka. Minutę później było już 1:0 dla Warty. Dośrodkowanie Kaczorowskiego na bramkę zamienił Wojciechowski.

Odra rzuciła się do odrabiania strat, a efektem tego były trzy groźne sytuacje w przeciągu kwadransa. Gole jednak nie padały, sytuacja Odry robiła się z minuty na minutę coraz gorsza a w 82 minucie stała się tragiczna. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał były piłkarz Lecha Pape Samba Ba. Stało się jasne, że goście meczu w Poznaniu nie wygrają. W 90 minucie Odrę dobił Tomasz Magdziarz, który wykorzystał piękne długie podanie Jankowskiego. Warta wygrała pewnie i zasłużenie 2:0 i jeżeli piłkarze Baniaka utrzymają taką dyspozycję to o utrzymanie się Zielonych na zapleczu ekstraklasy możemy być spkojni.

Warta Poznań - Odra Opole 2:0 (0:0)

Bramki: 60. Wojciechowski, 87. Magdziarz.

Żółte kartki: B. Jankowski, Kaczorowski (Warta) - Piegzik, Grodzki, Samba Ba (Odra)
Czerwona kartka: 80. Samba Ba (Odra) za drugą żółtą

Warta: Szmatuła- Kaczorowski ( 86 Truszczyński ), Jankowski, Ignasiński, Najewski, Marcinkiewicz, Magdziarz, Wojciechowski ( 64 Bekas ), Wan, Piskuła ( 54 Pawlak ), Iwanicki

Odra: Feć: Felipe, Karasiak, Surowiak, Grodzki ( 46 Samba Ba ), Konopelsky, Piegzik ( Stępień ), Wodniok ( 84 Pontus ), Tracz, Józefowicz, Ugo