Warta – Bogdanka 2:0: Udany powrót na „stare śmieci”

Alian Ngamayama
Alian Ngamayama Roger
W sobotę piłkarze Warty pokonali na własnym stadionie przy Drodze Dębińskiej Bogdankę Łęczna 2:0.

Z powodu przygotowań Stadionu Miejskiego do Euro 2012 dwa ostatnie mecze obecnego sezonu piłkarze Warty muszą rozegrać na własnym, kameralnym obiekcie przy Drodze Dębińskiej. W sobotę w „Ogródku” warciarze zmierzyli się z Bogdanką Łęczna.

Już sam początek meczu okazał się bardzo udany dla gospodarzy. W 3 .minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Reissa Alain Ngamayama strzałem głową pokonał Sergiusza Prusaka.

Piłkarze z Łęcznej starali się szybko doprowadzić do remisu, ale w 24. minucie nadziali się na wzorcową kontrę, którą celnym strzałem wykończył Tomasz Foszmańczyk.

W drugiej połowie z każdą minutą coraz większą przewagę w polu zyskiwali goście, ale nie potrafili stworzyć groźniejszej akcji. Najbliżej szczęścia byli w 62. minucie, ale Jakub Słowik obronił uderzenie głową Mateusza Pielacha.

Bliżej było trzeciego gola dla Zielonych – w 71. minucie na listę strzelców powinien wpisać się Paweł Piceluk, ale trafił prosto w bramkarza.

Chociaż poznaniacy mecz kończyli w „dziesiątkę” po drugiej żółtej kartce dla Krzysztofa Sobieraja w 83. minucie, ich zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Powrót do „Ogródka” okazał się udany.

Warta Poznań – Bogdanka Łęczna 2:0 (2:0)

Bramki: 3. Ngamayama, 24. Foszmańczyk.

Żółte kartki: Mysiak, Bartczak, Sobieraj, Grzeszczyk - Magdoń.
Czerwona kartka: Sobieraj (83. za drugą żółtą).
Sędziował: Marek Karkut (Warszawa).

Warta: Słowik - Bartczak, Mysiak, Sobieraj, Kosznik, Ngamayama (74. Bartkowiak), Foszmańczyk, Grzeszczyk, Jakóbowski (77. Ciarkowski), Reiss, Giel (53. Piceluk).