Warta Challenge Marathon&Half. Bieg finałowy! [ZDJĘCIA]

Waldemar Kaiser
Warta Challenge Marathon&Half
Warta Challenge Marathon&Half Waldemar Kaiser
W sobotę, 7 marca odbył się czwarty, finałowy bieg Warta Challenge Marathon&Half. na listach startowych znalazło się 150 biegaczy, a wśród nich i tacy, mających na swoim koncie grubo ponad setkę startów w maratonach. Zobacz zdjęcia!

Warta Challenge Marathon&Half odbywa się na dwóch dystansach: maratońskim i półmaratońskim. Uczestniczą w nim również zawodnicy nordic walking, którzy pokonują dystans półmaratonu.

- Ten wyjątkowy cykl biegów zdobył już uznanie dotychczasowych uczestników i nominowany został przez biegaczy do Biegowego Wydarzenia Roku 2015, w plebiscycie organizowanym przez Fundację Festiwalu Biegów - informują organizatorzy.

I rzeczywiście. Bieg cieszy się uznaniem długodystansowców. Biorą w nich udział znani zawodnicy. W maratonie wystartowali między innymi Przemysław Pozorski (170 maratonów) i Krzysztof Lipiński (130 maratonów). Faworytem był Przemysław Stupnowicz.

Trasa biegu wytyczona została na nadwarciańskich, malowniczych terenach, wzdłuż rzeki, między Biedruskiem a Poznaniem. - Po drodze biegacze mogą podziwiać między innymi pomnikowe dęby, potok płynący z Łysego Młyna, klasztor pocysterski, Wartę i najwyższe, w okolicach Poznania, wzniesienia – Górę Moraską i Dziewiczą Górę - przekonuje Krzysztof Pilarski.