Warta - Czernomorec 1:2: Zieloni ulegli Rosjanom

sparing warty
sparing warty archiwum/eM
Przebywająca na zgrupowaniu w Turcji Warta Poznań przegrała sparing z rosyjską drużyną Czernomorec Noworosyjsk 1:2.

Po remisie z kazachskim Sunkar 1:1 w kolejnym meczu sparingowym rywalem piłkarzy Warty był Czernomorec Noworosyjsk – klub występujący w Pierwszej Dywizji ligi rosyjskiej (druga klasa rozgrywkowa).

Rosjanie objęli prowadzenie w 29. minucie, ale już cztery minuty później Piotr Giel doprowadził do remisu. Wynik na 2:1 dla Czernomorca ustalił w 76. minucie Sidyhev.

Ostatnim sparingpartnerem Warty w Turcji będzie inny rosyjski zespół - Szinnik Jarosławl, z którymi Zieloni zmierzą się w środę, 7 marca. Dzień później warciarze wrócą do Poznania.

Warta Poznań - Czernomorec Noworosyjsk 1:2 (1:1)

Bramki: 33. Giel - 29. Miroshnichenko, 76. Sidyhev.

Skład Warty: Słowik - Wichtowski, Bartkowiak, Otuszewski, Kosznik - Ngamayama, Bereszyński (46. Ciarkowski), Reiss (46. Grzeszczyk), Marciniak, Jakóbowski (46. Piceluk) - Giel (60. Klatt).