Warta – Delta 2:0: Zakrzewski dał zwycięstwo nad Rumunami

Przebywająca w Turcji drużyna Warty Poznań w pierwszym sparingu pokonała rumuński zespół Delty Tulcea 2:0. Oba gole zdobył Zbigniew Zakrzewski.

Od poniedziałku warciarze trenują w Turcji, szlifując formę na rundę wiosenną. W pierwszym rozegranym tam sparingu zmierzyli się z drużyną o nazwie Delta Tulcea, grającą na zapleczu rumuńskiej ekstraklasy.

Zieloni od początku prezentowali się na boisku dużo lepiej od rywali. Już w 8. minucie po podaniu Łukasza Białożyta piłkę do siatki skierował Zbigniew Zakrzewski. Ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0 w 55. minucie, kiedy to dobił strzał w słupek Artura Marciniaka.

Rumuni też mieli swoje okazje, ale za każdym razem udanie interweniowali bramkarze Warty – w pierwszej połowie w bramce stał Łukasz Radliński, w drugiej – Andrzej Bledzewski.

Warta Poznań – Delta Tulcea 2:0 (1:0)

Bramki: 8., 55. Zakrzewski.

Warta: Radliński (46. Bledzewski) - Wichtowski (70. Kieruzel), Bartkowiak, Otuszewski, Kosznik (60. Jasiński) - Marciniak (70. Miklosik), Wojciechowski(46. Ngamayama), Białożyt, Ciarkowski - Reiss (60. Gajtkowski), Zakrzewski (75. Wróblewski).