Warta - Dolcan 0:0: Kolejny bezbarwny mecz Zielonych

Piłkarze Warty Poznań nie wykorzystali szansy zdobycia trzech punktów i zremisowali z ostatnim w tabeli Dolcanem Ząbki 0:0.

Zaległy mecz ósmej kolejki miał być dla Warty początkiem marszu w górę tabeli i oddalenia się od strefy spadkowej. Rywal wręcz wymarzony, ostatni w tabeli Dolcan Ząbki. Goście zapowiadali jednak, że też powalczą o całą pulę.

Od pierwszych minut nie było jednak widać, że obie ekipy za wszelką cenę chcą zdobyć komplet punktów. Piersi groźną akcję przeprowadzili warciarze. W 6. minucie Reiss zagrał w pole karne do Magdziarza, ten strzelił, ale dobra interwencją popisał się bramkarz gości. W odpowiedzi goście za sprawą Wróbla mogli objąć prowadzenie, ale zawodnik gości pogubił się i stracił piłkę. Chwilę potem kontra warciarzy zakończyła się celnym strzałem Reissa, ale na posterunku znajdował się dobrze dysponowany dziś golkiper gości.

Warta starała się konstruować akcję, ale na za wiele nie pozwalali przyjezdni, niekiedy broniąc się całym zespołem. Taktyka Dolcana była jednak dość przemyślana, gracze z Ząbek liczyli na kontry. Jedna z nich mogła zakończyć się golem, ale wyśmienite okazje w jednej akcji zmarnowali Zawadzki i Sretenowicz. Do przerwy 0:0.

Zmarznięci kibice, których na ogromnym obiekcie zasiadło nieco ponad 800, liczyli, że piłkarze obu drużyn rozgrzeją ich swoją grą. Zaczęła Warta. Już chwilę po zmianie stron strzelał Reiss, ale mimo dobrej pozycji nie mógł być zadowolony z tego wykonania. W 53. minucie dobrą okazję miał Zakrzewski, ale Misztal obronił strzał napastnika Zielonych. Pięć minut później "Zaki" zmarnował świetną szansę na prowadzenie dla warciarzy. Snajper Warty dopadł do piłki na piątym metrze i trafił prosto w bramkarza. Na nieco ponad kwadrans do zakończenia spotkania plac gry z powodu kontuzji opuścić musiał Piotr Reiss, który z grymasem bólu na twarzy czekał przy linii bocznej na zmianę.

Warciarze w drugiej połowie przeważali, ale marnowali bramkowe okazje. W 82. minucie Zakrzewski ponownie sprawił, że kibice przecierali oczy ze zdumienia. Problem w tym, że napastnik Warty nie zaliczył trafienia, a zmarnował wyborną okazję. "Zaki" minął w polu karnym bramkarza gości, przełożył sobie piłkę na drugą nogę i mając pustą bramkę, chwilę się zawahał, a to wykorzystali obrońcy i wybili piłkę z linii bramkowej. Minutę potem kolejna akcja Warty. Bez wątpienia zawodnik meczu, Tomasz Magdziarz, huknął z 16 metrów i trafił w poprzeczkę.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą, głosi stare powiedzenie. I prawie się sprawdziło. Goście w końcówce wyszli z kontrą, piłka trafiła do Kubickiego, a ten przegrał pojedynek z Radlińskim. W 94. minucie ostatnią szansę miał jeszcze Wojciechowski, ale rzut wolny z okolic pola karnego niestety mu nie wyszedł.