Warta – Flota: pojedynek w samo południe

W sobotę o godz. 12 piłkarze Warty zmierzą się w „Ogródku” z Flotą Świnoujście. Wszyscy zastanawiają się, w jakiej formie są Zieloni po przerwie spowodowanej żałobą narodową.

Z powodu katastrofy pod Smoleńskiem i ogłoszonej po niej żałobie piłkarze I ligi od dwóch tygodni nie rozgrywali oficjalnych meczów. Warta w tym czasie rozegrała sparing z Polonią Środa Wlkp., który wygrała gładko 3:0, ale wiadomo, że to nie to samo, co mecze o stawkę.

Niespodziewana przerwa pozwoliła jednak kilku zawodnikom podleczyć się. Przede wszystkim do gry wraca kapitan Zielonych, Tomasz Magdziarz.

- Mecz w Środzie Wlkp. pokazał, że do wysokiej formy wraca Piotr Reiss, na którego bardzo liczę w kontekście walki o czołówkę I ligi – mówi przed najbliższym meczem trener Marek Czerniawski.

W sobotę rywalem Warty na stadionie przy Drodze Dębińskiej będzie Flota Świnoujście, która w ostatnich sezonach radziła sobie w I lidze nadspodziewanie dobrze. W tym jest już nieco gorzej. Po 24 kolejkach Flota jest ósma w tabeli i traci do siódmej w tabeli Warty dwa punkty.

Faworytem sobotniego meczu są poznaniacy, którzy jednak wiosną grają w kratkę. Wszyscy mają nadzieję, że może ta trzytygodniowa przerwa pomoże Zielonym ustabilizować formę i włączyć się do walki o miejsce w pierwszej trójce.

Sobotni mecz rozpocznie się o bardzo nietypowej porze, bo w samo południe. Powodem tak wczesnej pory rozgrywania spotkania jest fakt, że tego samego dnia arcyważny mecz z Wisłą Kraków rozgrywa na wyjeździe Lech Poznań. Władze Warty postanowiły umożliwić poznaniakom obejrzeniu obu tych spotkań (pojedynek na szczycie ekstraklasy rozpocznie się cztery godziny po spotkaniu warciarzy).

Bilety na mecz Warta Poznań – Flota Świnoujście kosztują 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). Przypominamy też o konkursie Supertyper piłkarski, w którym możecie wygrać bilety na środowy mecz Warty z GKP Gorzów. Szczegóły pod poniższym linkiem.

Zagraj w Supertypera:
Supertyper piłkarski II: Znów do wygrania bilety na mecz Warta – GKP

Z powodu zamieszania w terminarzu I ligi, w powtarzanej 6. kolejce typujecie wynik meczu Warta – Flota, a wygrać możecie bilety na mecz Zielonych z GKP Gorzów.