Warta lepsza o bramkę od Lechii

W rozegranym w środę w Kostrzynie meczu sparingowym piłkarze Warty Poznań pokonali tamtejszą Lechię 3:2. Dwa gole dla Zielonych zdobył Filip Burkhardt.

Wynik tego spotkania otworzył w 16. minucie imponujący zimą skutecznością Marcn Klatt, który popisał się celnym uderzenim głową po podaniu TOmasza Magdziarza. Trzynaście minut póxniej było już 2:0 po wspaniałym uderzeniu z 25 metrów Filipa Burkhardta.

Jeszcze przed przerwą powinien paść trzeci gol dla Zielonych, ale piłka po strzale Tomasza Magdziarza trafiła w słupek. Popis skuteczności pokazali poznaniakom zawodnicy Lechii, którzy między 48. a 62. minutą stworzyli dwie sytuacje strzeleckie i oba wykorzystali.

W 65. minucie w polu karnym został sfaulowany Marcin Klatt i sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Filip Burkhardt. Warciarze mieli jeszcze kilka sytuacji strzeleckich, których jednak nie potrafili wykorzystać. W sparingu nie zagrał jeszcze nowy nabytek Warty Goran Antelj, bo trwają formalności z zatwierdzeniem go do gry w Polsce.

Lechia Kostrzyn − Warta Poznań 2:3 (0:2)

Bramki: 16. Klatt, 29., 65. (karny) Burkhardt - 48. Gancarz, 62. Goździewski

Skład Warty: Radliński (65. Berczyński) − Wichtowski (28. Ignasiński), B. Jankowski, Strugarek (46. Sikora), Otuszewski − Bekas, Hinc − Magdziarz (57. Wan), Batata (57. Wojciechowski), Burkhardt − Klatt (74. Mazurek).