Warta liczy na dłuższy kryzys Odry Wodzisław

W sobotę kolejny mecz Warty na stadionie przy Bułgarskiej. Zieloni liczą, że wysoka porażka Odry Wodzisław w 1. kolejce nie była przypadkowa.

Warciarze mają za sobą pierwszy mecz nowego sezonu. Po dość słabej grze podopieczni Marka Czerniawskiego zremisowali z beniaminkiem z Niecieczy 0:0. W tej sytuacji kolejny mecz ze spadkowiczem z ekstraklasy powinien napawać niepokojem, ale Odra Wodzisław ma za sobą znacznie gorszy początek ligi. Wodzisławianie zostali zdemolowani przez innego spadkowicza, Piasta Gliwice, który wbił im aż trzy gole i był to najmniejszy wymiar kary.

- Jeśli Odra zagra z nami na takim samym poziomie, to powinniśmy pokusić się o trzy punkty – przyznaje trener Czerniawski. – Nie chodzi tylko o wynik, ale grę Odry – jej piłkarze w żaden sposób nie reagowali na stracone gole. Z drugiej strony po tej porażce przyjadą do nas bardziej zdeterminowani, aby podreperować swoje konto bramkowe.

W drużynie z Wodzisławia po spadku z ekstraklasy doszło do prawdziwej rewolucji i podobnie jak w Warcie o jej sile stanowią głównie młodzi zawodnicy. Jedynymi bardziej znanymi piłkarzy Odry są Jan Woś i Błażej Radler.

Warta ma za sobą debiut na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej i jak zapewnia jej trener, piłkarze czują się tu całkiem dobrze.
- Większość piłkarzy woli tu grać niż na Drodze Dębińskiej, chociaż chłopacy przyznają, że w trakcie połowy, kiedy atakują bramkę, za którą nie ma kibiców, czują się trochę jak na treningu – opowiada szkoleniowiec Zielonych.

Przed tygodniem Czerniawski bardzo chwalił wejście w drugiej połowie Adriana Laskowskiego i nie wyklucza, że tym razem da mu szansę gry od pierwszej minuty.
Młody zawodnik nie ukrywa, że bardzo wiele dają mu treningi w towarzystwie tak doświadczonych zawodników jak Piotr Reiss czy Tomasz Magdziarz.
- Dla mnie to już jest sukces, że mam okazję uczyć się w trakcie treningów i meczów od takich piłkarzy – przyznaje Laskowski.

Mecz Warta Poznań – Odra Wodzisław rozpocznie się w sobotę, 7 sierpnia o godz. 18 na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej. Bilety kosztują 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy).

Przypominamy też o konkursie Supertyper piłkarski, w którym za prawidłowe wytypowanie wyniku meczu Warta – Odra możecie wygrać bilety na mecz Warty z ŁKS-em Łódź.

Zagraj w Supertypera:
Supertyper piłkarski III: Wygraj bilet na mecz Warta - ŁKS

Czas na 2. kolejkę Supertypera piłkarskiego, w której typujecie wynik meczu Warta Poznań - Odra Wodzisław, a do wygrania mamy dla Was bilety na mecz z ŁKSem Łódź.