Warta – Miedź 2:2: Zieloni sami wypuścili zwycięstwo z rąk

Do 80. minuty Warta prowadziła z Miedzią Legnica 2:0, ale meczu ...
Do 80. minuty Warta prowadziła z Miedzią Legnica 2:0, ale meczu ... archiwum/Roger
Do 80. minuty Warta prowadziła z Miedzią Legnica 2:0, ale meczu nie wygrała. Mimo to maa jeszcze teoretyczną szansę uniknąć degradacji.

Piłkarze Warty szansę na utrzymanie w I lidze teoretycznie stracili w środę. Porażka z GKS-em Tychy sprawiła, że Zieloni nie zdołają już wydostać się ze strefy spadkowej, ale ich spadek jeszcze nie został przesądzony. Jeśli bowiem Polonia Warszawa nie otrzyma licencji na przyszły sezon, to w I lidze utrzyma się także 15. drużyna w tabeli, a o to miejsce Warta walczy jeszcze z Okocimskim Brzesko.

W sobotę drużyna z Wildy podejmowała na własnym stadionie zespół Miedzi Legnica prowadzony przez trenera Bogusława Baniaka – ostatniego szkoleniowca, który potrafił z Wartą odnosić regularne zwycięstwa.

Od pierwszych minut poznaniacy rzucili się do ataków. W 14. minucie po podaniu Michała Jakóbowskiego z 16 metrów strzelał Tomasz Magdziarz, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Minutę później okazję miała Miedź, ale w sytuacji sam na sam z Adrianem Lisem fatalnie skiksował Jakub Grzegorzewski.

Od tej pory goście zaczęli przejmować inicjatywę. W 30. minucie znów szansę miał Grzegorzewski – tym razem piłka po jego strzale minęła słupek o centymetry.

W 34. minucie wreszcie padł gol dla Warty – po dośrodkowaniu piłkę głową do siatki rywali posłał Igor Jurga.

Po przerwie Miedź dalej miała przewagę, ale nie stwarzała zbyt wiele okazji strzeleckich. W 60. i 67. minucie po raz kolejny nieskutecznością popisał się Grzegorzewski. W 70. minucie napastnik drużyny z Legnicy w końcu umieścił piłkę w siatce, ale uczynił to będąc na pozycji spalonej i wynik pozostał niezmienny.

W 79. minucie na 2:0 powinien podwyższyć wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Marcin Klatt, ale nie trafił w bramkę z siedmiu metrów. Już minutę później Zieloni dopięli jednak swego – kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Marcin Trojanowski.

Wydawało się, że zwycięstwo Warty w tym meczu jest już niezagrożone, ale trzy minuty później gola kontaktowego dla gości zdobył Piotr Madejski. Nie minęły dwie minuty, a już był remis! Paweł Giel sfaulował w polu karnym Madejskiego, a rzut karny zamienił na gola Grzegorzewski.

Taki wynik utrzymał się do ostatniej minuty – piłkarze Warty zmarnowali olbrzymią szansę na pierwsze tej wiosny zwycięstwo na boisku i pretensje mogą mieć tylko do siebie.

Na kolejkę przed końcem Warta ma tyle samo punktów co 15. w tabeli Okocimski Brzesko. O tym, która z tych drużyn będzie miała szansę uratować się przed spadkiem, zadecyduje ich bezpośrednie starcie 8 czerwca w Brzesku. Jesienią w Poznaniu padł remis 1:1.

Warta Poznań - Miedź Legnica 2:2 (1:0)

Bramki: 34. Jurga, 80. Trojanowski – 83. Madejski, 85. Grzegorzewski (karny).
Żółte kartki: Pogonowski - Nowacki, Zatwarnicki.
Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).

Warta: Lis - Magdziarz, Gajda, Giel, Bartkowiak - Wilczyński, Trojanowski, Jakóbowski, Pogonowski (67. Ziętarski), Onsorge - Jurga (75. Klatt).

Miedź: Winogrodzki - Wołczek, Tanżyna, Woźniczka, Zasada - Madejski, Łuszkiewicz (46. Marciniak), Kasperkiewicz, Nowacki (73. Zatwarnicki), Lenkiewicz (59. Zakrzewski) - Grzegorzewski.