Warta - Odra 1:2: Kolejny beznadziejny mecz Zielonych

Ratajka92
Ratajka92
W drugim meczu sezonu Warta uległa na Bułgarskiej Odrze Wodzisław 1:2. Zieloni ponownie rozczarowali swoją grą kibiców.

Przed tygodniem poznaniacy zremisowali bezbramkowo z Teramlicą Nieciecza 0:0, prezentując dość mizerną grę. Kibice liczyli, że choć w następnym meczu warciarze zmierzą się ze spadkowiczem z ekstraklasy, zagrają lepiej i może nawet pokuszą się o wygraną, bo Odra przed tygodniem w spotkaniu z Piastem zaprezentowała się fatalnie.

W pierwszych 20 minutach Zieloni prowadzili grę, jednak nie byli w stanie zagrozić bramce Odry. W 30 minucie Zbigniew Zakrzewski dobijając strzał Piotra Reissa, wyprowadził warciarzy na prowadzenie. Była to akcja, która wielu kibicom przypomniała, jak ten duet napastników strzelał na Bułgarskiej bramki, ale dla poznańskiego Lecha.

Przed meczem na konferencji prasowej trener Marek Czerniawski mówił, że jego zdaniem, decydująca dla wyniku może być właśnie pierwsza bramka. Niestety, już 10 minut później Odra doprowadziła do remisu. Gola z rzutu wolnego zdobył Błażej Radler.

Po przerwie gra nie kleiła się ani jednej ani drugiej drużynie.
- Drugą połowę zagraliśmy odwrotnie, niż to, co mieliśmy grać - irytował się po spotkaniu Czerniawski. - Graliśmy tak, jak zespół Wodzisławia chciał, żebyśmy grali. Długie piłki na Radlera, na dwóch środkowych obrońców, żeby oni mogli wybijać.

Jakby tego było mało, w ostatnich minutach meczu po zagraniu ręką jednego z warciarzy, sędzia podyktował rzut karny dla Odry, a :jedenastkę" dla swojej drużyny wykorzystał Andrzej Rybski.

- Jestem dumny ze swojej drużyny, bardzo się cieszę, że zdobyliśmy trzy punkty - nie krył radości trener Odry, Leszek Rydzyński.

Nastroje w Warcie są o wiele gorsze - po dwóch meczach u siebie drużyna ma na koncie zaledwie jeden punkt, a do tego prezentuje grę, którą kibiców raczej odstrasza niż zachęca do wspierania dopingiem.

Warta Poznań – Odra Wodzisław Ślaski 1:2 (1:1)

Bramki: 30. Zakrzewski - 39. Radler, 83. Rybski (rzut karny).

Żółte kartki: Marek Sobik (Odra).

Warta: Radliński - Zawadzki, Wichtowski (46. Laskowski), Kosznik ,Jasiński, - Magdziarz, Wojciechowski (84. Miklosik), Ngamayama, Iwanicki (74. Świergiel), Reiss, - Zakrzewski.

Odra: Buchalik - Pielorz, Markowski, Radler, Słodowy, Białożyt, Kokoszka (71. Figiel),
Kuranty, Szałek (78. Sobik ), Rybski, Hanzel (46. Odunka).

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, kliknij w miniaturki pod artykułem.