Warta pożegnała sezon żenującą porażką

W ostatniej kolejce sezonu piłkarze Warty przegrali w Stalowej Woli 0:1 i tylko dzięki temu miejscowa Stal pozbyła się miana najsłabszego zespołu I ligi.

Warciarze zapewnili sobie utrzymanie już w poprzedniej kolejce, ale i tak mecz w Stalowej Woli miał dla nich dużą stawkę. W przypadku wygranej zakończyliby sezon może nawet na szóstym miejscu w tabeli, a to oznaczałoby znacznie większą dotację z budżetu miasta.

Poznaniacy do Stalowej Woli wyjechali w dniu meczu – to skutek fatalnej sytuacji finansowej klubu. W dodatku trener Marek Czerniawski nie mógł skorzystać z usług Łukasza Radlińskiego, Alaina Ngamayamy i Arkadiusza Miklosika. Nawet jednak bez nich to Warta była faworytem w spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola – ostatnią drużyną w tabeli.

Od pierwszych minut optyczną przewagę uzyskali gospodarze, którzy już w 16. minucie powinni prowadzić 1:0 – Kamil Gęśla przegrał jednak pojedynek z debiutującym w bramce Zielonych Jakubem Miszczukiem.

W 44. minucie piłka wylądowała w siatce Warty, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną Gęśli. Poznaniacy prezentowali się bardzo słabo – z reguły było ich stać ewentualnie na mało groźne strzały zza pola karnego.

Tuż po przerwie Warta miał jednak swoją szansę – po błędzie jednego z obrońców w niezłej sytuacji znalazł się Szymon Kaźmierowski, ale w ostatniej chwili jego uderzenie zablokował Krystian Lebioda.

Przez kilka minut inicjatywa należała do Zielonych, ale, niestety, gola zdobyli miejscowi. W 79. minucie po podaniu Iwana Łytwyniuka Piotr Szymiczek nie zmarnował szansy, pokonując Miszczuka.

Podłamanych warciarzy nie było już stać na jakąkolwiek groźną sytuację i w fatalnym stylu zakończyli sezon. Słaby występ poznaniaków jest niestety kwintesencją całej kompletnie nieudanej rundy wiosennej. Tylko pokaźna zaliczka punktowa z jesieni sprawiła, że ostatecznie na koniec sezonu Warta zajęła 10. miejsce. Za to dzięki zwycięstwu Stal w ostatniej kolejce zdołała opuścić ostatnie miejsce w tabeli, szkoda, że pomogła jej w tym akurat Warta.

Stal Stalowa Wola - Warta Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 79. Szymiczek

Żółte kartki: Maciorowski - Marciniak.
Sędziował: Marcin Słupiński (Sieradz).