Warta Poznań - Gryf Wejherowo 2:2. To był bardzo dobry mecz obu drużyn

Joanna Kielas
Warta Poznań - Gryf Wejherowo
Warta Poznań - Gryf Wejherowo Fot. T. Smuga
Warta Poznań - Gryf Wejherowo 2:2. Podziałem punktów zakończyło się spotkanie wyjazdowe żółto-czarnych. Obie drużyny nie są pewne utrzymania w II lidze, wielkosobotnie spotkanie zagrały bardzo dobrze obie strony.

Warta Poznań - Gryf Wejherowo 2:2.
Michał Ciarkowski 45, 67 - Łukasz Nadolski 12, Michał Marczak 61

Gryfici bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, już w 12 minucie bramkę otwierającą wynik spotkania uzyskał Łukasz Nadolski, z 25 metrów umieszczając piłkę w okienku bramki. Później Warta próbowała zremisować, a gryfici podwyższyć przewagę. Wynik meczu uległ zmianie tuż przed przerwą, kiedy to Michał Ciarkowski pokonał bramkarza żółto-czarnych i tym samym mieliśmy remis po pierwszej połowie.

W drugiej połowie, w 60 minucie piłkarze Warty nie wykorzystali szansy, nie trafiając do bramki z bardzo bliskiej odległości. Tymczasem goście z Wejherowa już w kolejnej minucie dostali się pod bramkę gospodarzy, a gola dającego żółto-czarnym przewagę strzelił Michał Marczak. Warta szybko zareagowała, na listę strzelców w 67 minucie gry ponownie wpisał się Michał Ciarkowski, wyrównując wynik meczu 2:2. W ostatnich minutach obie drużyny stworzyły ciekawe sytuacje strzeleckie, ale wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Po 26 kolejkach Gryf Wejherowo zajmuje 9 miejsce w tabeli z 32 punktami, poznańska Warta jest na 12 pozycji.

Składy drużyn

Warta: 12. Tomasz Laskowski - 8. Franciszek Siwek (57, 19. Krzysztof Biegański), 5. Bartosz Kieliba, 16. Alain Ngamayama, 3. Jakub Kiełb - 13. Adrian Szynka (33, 20. Michał Cywiński), 14. Łukasz Białożyt, 10. Adrian Laskowski, 18. Gracjan Goździk, 7. Michał Ciarkowski - 15. Mateusz Broź (85, 9. Łukasz Spławski).

Gryf: 12. Wiesław Ferra - 13. Paweł Brzuzy, 15. Piotr Kołc, 3. Przemysław Kamiński, 17. Maciej Dampc - 8. Robert Chwastek, 4. Łukasz Nadolski, 22. Piotr Łysiak, 5. Krzysztof Wicki, 19. Adrian Klimczak - 10. Jacek Wicon (46, 9. Michał Marczak).

żółte kartki: Kieliba, Białożyt, Goździk - Nadolski, Brzuzy.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0