Warta Poznań - Nielba Wągrowiec 3:1 - "Zieloni" liderem trzeciej ligi [ZDJĘCIA]

Krzysztof Maciejewski, SZKI
Warta Poznań: Więcej informacji o "Zielonych" TUTAJ
Warta Poznań: Więcej informacji o "Zielonych" TUTAJ Adrian Wykrota
Potknięcie prowadzącego dotychczas Jaroty Jarocin, który bezbramkowo zremisował w Brodnicy ze Spartą, wykorzystała Warta Poznań. Zieloni, po zwycięstwie w Poznaniu z Nielbą Wągrowiec 3:1 (2:0) objęli prowadzenie w trzeciej lidze.

- Oczywiście cieszymy się ze zwycięstwa, zachowania miana drużyny niepokonanej i z tego, że zostaliśmy liderem. W meczu z Nielbą byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą. Mam jednak do swoich piłkarzy sporo pretensji. Po raz kolejny sprezentowaliśmy rywalom gola. Poprawie musi też ulec nasza skuteczność, bo nie może być tak, że stwarzamy chyba 10 idealnych sytuacji strzeleckich, a wykorzystujemy tylko trzy - powiedział nam trener Warty Poznań, Tomasz Bekas.

W sobotniej kolejce przerwana została dobra passa Lecha II Poznań. Podopieczni Ivana Djurdjevicia, którzy w poprzednich pięciu meczach zgromadzili 13 punktów, nie tracąc gola, przegrali we Wronkach z beniaminkiem Pelikanem Niechanowo 2:3.

W pierwszym występie pod wodzą trenera Jarosława Araszkiewicza Unia Swarzędz zremisowała na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 2:2. Gospodarze dwukrotnie prowadzili, ale piłkarze Unii za każdym razem doprowadzali do wyrównania. Polonia kończyła mecz w dziesiątkę, bo w 61. minucie czerwoną kartką ukarany został Łukasz Rychlik.

Warta Poznań - Nielba Wągrowiec 3:1 (2:0)
Bramki:
1:0 Krzysztof Biegański (34), 2:0 Biegański (35), 2:1 Rafał Leśniewski (52), 3:1 Łukasz Spławski (82).

Lech II Poznań - Pelikan Niechanowo 2:3 (1:2)
Bramki: 1:0 Taras Maksymow (12. samobójcza), 1:1 Marcin Trojanowski (13), 1:2 Trojanowski (34), 2:2 Piotr Kurbiel (68), 2:3 Trojanowski ( 85).

Polonia Środa Wielkopolska - Unia Swarzędz 2:2 (1:0)
Bramki:
1:0 Krzysztof Bartoszak (17), 1:1 Damian Buczma (49. samobójcza), 2:1 Piotr Fontowicz (60), 2:2 Przemysław Kędziora (80).