Warta Poznań wygrywa kolejny sparing

Jacek Pałuba
Piłkarze poznańskiej Warty wygrali kolejny mecz sparingowy podczas przygotowań do rundy wiosennej I ligi. Podopieczni trenera Bogusława Baniaka pokonali drugoligowego Tura Turek 2:0. Towarzyskie pojedynki rozgrywali także inni wielkopolscy drugoligowcy. Nielba Wągrowiec zwyciężyła Unię Janikowo 3:1, natomiast ekipa Jaroty Jarocin pokonała Unię Swarzędz 2:1.

Po powrocie ze zgrupowania w Zakopanem zieloni rozegrali sparing z Turem. Poznaniacy od początku dominowali na boisku i już w 5. minucie objęli prowadzenie po mocnym, płaskim strzale Zbigniewa Zakrzewskie-go. Drugi gol padł z rzutu karnego w 25. minucie, a pewnym wykonawcą jedenastki był Krzysztof Gajtkowski. Gracze Warty wypracowali sobie jeszcze kilka innych sytuacji podbramkowych, ale brakowało skuteczności. Po meczu szkoleniowiec zielonych miał powody do zadowolenia.

– Cieszę się z naszej gry i napawa mnie ona dużym optymizmem. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była cudowna. Osłabieni brakiem kilku ważnych piłkarzy świetnie operowaliśmy piłką, niestety byliśymy nieskuteczni. Druga połowa też była ciekawa. W Turcji popracujemy nad skutecznością i myślę że wtedy będzie jeszcze lepiej – mówił trener Baniak. Ekipa Warty na drugie zgrupowanie do tureckiej Antalyi wyjedzie 13 lutego.

W Wągrowcu zespół Nielby, po bramkach Dragana Jakovljevica, Rafała Leśniewskiego i Falla Mouhamadou, wygrał z Unią Janikowo 3:1. Honorowego gola dla gości strzelił Paweł Klimek.

Od początkuspotkania w barwach gospodarzy grał Dragan Jakovljevic. Zanim jednak czarnogórski napastnik wpisał się na listę strzelców, prowadzenie objęli goście. Dośrodkowanie z rzutu wolnego skutecznie wykończył strzałem głową jeden z unitów. Gospodarze jeszcze przed przerwą prowadzili 2:1, bo najpierw wyrównał Jakovljevic, a chwilę później drugiego gola zdobył Rafał Leśniewski. Po zmianie stron wynik meczu ustalił Fall Mouhamadou.

Z kolei na zakończenie obozu przygotowawczego ekipa Jaroty Jarocin pokonała trzecioligową Unię Swarzędz 2:1.
– W tym meczu było widać oznaki ciężkiej pracy w ostatnim tygodniu. Dzisiaj nastąpił kryzys i było to widać po chłopakach. Wczoraj mieliśmy jeszcze dwie ciężkie jednostki treningowe – powiedział tuż po spotkaniu Czesław Owczarek, trener Jaroty.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu strzelili zawodnicy Unii. Marcin Hercog, były zawodnik jarocińskiego klubu wykorzystał dobre podanie Tomasza Zawady. Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą za sprawą Szymona Matuszewskiego. Wynik spotkania w drugiej połowie ustalił Patryk Cierniewski.

Warta Poznań – Tur Turek 2:0 (2:0)
bramki: Zakrzewski (5), Gajtkowski (25-karny).
Warta: Radliński – Wichtowski (86. Wróblewski), Kieruzel, Otuszewski, Kosznik – Gajtkowski (70. Miklosik), Ngamayama (46. Marciniak), Wojciechowski, Ciarkowski, Białożyt – Zakrzewski (85. Mazurek).

Nielba Wągrowiec – Unia Janikowo 3:1 (2:1)
Bramki: Jakovljevic (40), Leśniewski (45), Mouhamadou (62) – Klimek (36).

Jarota Jarocin – Unia Swarzędz 2:1 (1:1)

Bramki: Matuszewski (38), Cierniewski (53) – Hercog (21).