Maciej Lehmann
Marcin Oleksy znów był silnym punktem zespołu Warty Poznań
Marcin Oleksy znów był silnym punktem zespołu Warty Poznań Adam Jastrzębowski
Warta Poznań zdobyła brązowy medal PZU Amf Futbolu Ekstraklasy. Mistrzostwo Polski wywalczyła Wisła Kraków, na drugim miejscu rozgrywki zakończyli zawodnicy TSP Kuloodpornych Bielsko-Biała. To pierwszy w historii medal Zielonych. Trzeba dodać, że sekcja amf futbolu działa w poznańskim klubie dopiero od czterech lat.

O sekcji amf futbolu Warty Poznań głośno zrobiło się w ubiegłym roku, kiedy Marcin Oleksy zdobył prestiżową nagrodę FIFA, za najładniejszą bramkę roku. Ten sukces zmobilizował nie tylko laureata nagrody im. Puskasa, ale też jego kolegów z zespołu.

Warta Poznań po zdobyciu dwóch czwartych miejsc w Ekstraklasie amf futbolu i piątej pozycji w poprzednim sezonie, w tegorocznych rozgrywkach sięgnęła po pierwszy historyczny medal.

Rozgrywki amf futbolu składają się z turniejów eliminacyjnych oraz finału. Dzięki pokonaniu Legii Warszawa na Golęcinie, a potem zwycięstwach w Warszawie ze Stalą Rzeszów 1:0 i Nowymi Technologiami Różyca 2:0, Zieloni awansowali do październikowego turnieju finałowego w Bielsku-Białej.

Pod Klimczokiem znów do strzeleckiej formy wrócił, Marcin Oleksy, który wcześniej borykał się z kontuzjami. Choć Zieloni musieli uznać wyższość Wisły Kraków 3:1, poznański snajper na 5 minut przed końcem doprowadził do wyrównania, a w bardzo emocjonującym drugim starciu z mistrzami Polski przegranym tym razem 2:5 też obok Warakomskiego wpisał się na listę strzelców. Choć Warta uległa też dwukrotnie Kuloodpornym (0:3 i 1:2) mogła cieszyć się z trzeciego miejsca.