Warta przegrała sparing z Górnikiem

Piłkarze Warty Poznań przegrali z Górnikiem Łęczna 1:3 w sparingowym meczu, który rozegrano na boisku w Grodzisku Wielkopolskim.

Drużyna Warty ma za sobą kolejny sparing z wymagającym rywalem. Górnik Łęczna zajmuje co prawda w I lidze pozycję w tabli niższą niż Zieloni, ale personalnie na pewno prezentuje się solidniej od Warty. Marek Czerniawski nie mógł w tym spotkaniu skorzystać ze wszystkich zawodników - zabrakło m.in. Przemysława Otuszewskiego i starającego się o grę w Warcie Krzysztofa Strugarka, który akurat tego dnia poprosił o wolne, bo ma do załatwienia sprawy rodzinne.

Już do przerwy warciarze przegrywali 0:2. Gole dla rywali zdobyli Prejuce Nakoulma i Valijko Nikitović. W 71. minucie wynik na 3:0 podwyższył Grzegorz Szymanek. Dwie minuty później kontaktowego gola dla Warty zdobył wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Arkadiusz Miklosik, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Szymonie Kaźmierowskim. Jak się okazało, było to jedynie honorowe trafienie.

Warta Poznań - Górnik Łęczna 1:3 (0:2)

Bramki: 73. Miklosik - 27. Nakouma, 39. Nikitović, 71. Szymanek

Skład Warty: Radliński (46. Miszczuk) - Ignasiński (64. Smuniewski), B.Jankowski, Wichtowski, Marciniak - Magdziarz (71. Kaźmierowski), Bekas (60. Miklosik), Ngamayama (46. Pawlak), Reiss (65. Loliga), Seweryn (67. Ngamayama) - Kaźmierowski (46. Iwanicki).

Oto plan kolejnych meczów kontrolnych Warty:

13 lutego (sobota), godz. 11: Chrobry Głogów - Warta Poznań (w Głogowie),
17 lutego (środa), godz. 12: Warta Poznań - Olimpia Grudziądz (w Wągrowcu),
20 lutego (sobota), godz. 14: Warta Poznań - Polonia Nowy Tomyśl (w Grodzisku)
26 lutego (piątek), godz. 11: Warta Poznań - Górnik Polkowice (w Grodzisku).

W sobotę Warta Poznań rozegrała aż dwa mecze sparingowe. Podstawowy skład pokonał Nielbę Wągrowiec 1:0, a drużyna złożona z rezerwowych i młodych zawodników zremisowała z zespołem GKS-u Bełchatów ME 0:0.