Warta remisuje z Nielbą po "samobóju" Bekasa

Na tydzień przed pierwszym meczem ligowym w 2009 r., piłkarze Warty zremisowali z Nielbą Wągrowiec 1:1. Zieloni prowadzili, ale do własnej bramki w ostatniej minucie trafił Tomasz Bekas.

W sparingu nie zagrało kilku kluczowych zawodników Warty, m.in. Sergio Batata, Marcin Klatt czy Błażej Jankowski. Mimo to Zieloni bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w 10. minucie do siatki rywali trafił Krzysztof Sikora po bardzo dobrym podaniu Tomasza Bekasa.

Jeszcze w pierwszej połowie Warta mogła zdobyć kolejnego gola. Najpierw jednak pędzącego samotnie na bramkę Pawła Iwancikiego sfaulował jeden z obrońców Nielby, ale uczynił to przed polem karnym i Zieloni musieli zadowolić się tylko rzutem wolnym, któego nie udało się zamienić na bramkę.

Po przerwie znakomity strzał oddał Filip Burkhardt, ale piłka zamiast w siatce zatrzymała się na poprzeczce.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną Warty 1:0, w 89. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Zielonych piłkę odbił Tomasz Bekas, ale uczynił to tak niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza.

Warta − Nielba Wągrowiec 1:1 (1:0)

Bramki: 10. Sikora - 89. Bekas (sam.)

Warta: Radliński (46. Berczyński) − Wichtowski, Steinke, Strugarek (63. Pawlak), Otuszewski (46. Ignasiński) − Hinc (60. Ngamayama), Bekas − Magdziarz (46. Wan), Burkhardt (67. Mazurek), Sikora − Iwanicki.