Warta strzela 4 gole i wygrywa 3:1

W sparingu z Elaną Zieloni cztery razy trafili do siatki, ale Paweł Ignasiński pokonał własnego bramkarza. Warta wygrała 3:1, a Łukasz Radliński obronił rzut karny rywali.

Mecz rozegrano na boisku w Śremie. Warciarze objęli prowadzenie już w 5. minucie. Na bramkę rywali strzelał Marcin Wojciechowski, bramkarz Elany zdołał odbić piłkę, ale przy dobitce Pawła Iwanickiego nie miał już nic do powiedzenia.

W 24. minucie torunianie stanęli przy wyborną okazją do wyrównania. Arbiter dopatrzył się faulu Krzysztofa Strugarka w polu karnym i podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Aleksander Atanacković, uderzył, lecz Łukasz Radliński wyczuł jego intencję i wynik się nie zmienił.

Za to tuż przed przerwą ponownie na listę strzelców wpisał się Iwanicki i po pierwszych czterdziestu pięciu minutach Warta prowadziła 2:0.

W 62. minucie Elana zdobyła w końcu kontaktową bramkę, ale jej strzelcem okazał się piłkarz Warty. W zamieszaniu pdoipbramkowym po rzucie rożnym piłkę do własnej bramki skierował Paweł Ignasiński.

Po zaledwie czterech minutach Zieloni znów wyszli na dwubramkowe prowadzenie za sprawą wprowadzonego kilka minut wcześniej Alaina Ngamayamy.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił i tym samym Warta wygrała kolejny mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do nowego sezonu.

Warta Poznań – Elana Toruń 3:1 (2:0)

Bramki: 5., 39, Iwanickii, 66. Ngamayama - 62. Ignasiński (sam.), 3:1

Warta: Radliński (75. Berczyński) – Ignasiński, M. Jankowski (50. B. Jankowski), Strugarek, Marcinkiewicz – Batata (72. Ragaman), Wojciechowski (58. Ngamayama) – Sikora, Burkhardt (46. Piskuła), Wan – Iwanicki (46. Bekas).