Warta - Tur 2:0: Zieloni łapią formę

Łatwo i przyjemnie. Tak w skrócie można podsumować sparingowy pojedynek Warty Poznań z Turem Turek. Zieloni po bramkach Zbigniewa Zakrzewskiego i Krzysztofa Gajtkowskiego wygrali 2:0.

Mecz na boisku ze sztuczną murawą przy Cytadeli odbył się w nie najlepszych warunkach. Nie przeszkodziło to jednak podopiecznym Bogusława Baniaka szybko uzyskać znacznej przewagi. Już w 5. minucie padła pierwsza bramka dla Zielonych. Zbigniew Zakrzewski dostał dokładne podanie od Michała Ciarkowskiego i huknął nie do obrony.

W grze Warty od początku widać było już rękę trenera Baniaka. Piłkarze z Poznania przez cały czas pressingiem starali się szybko przerywać akcje gości. Nowe elementy w grze wprowadzone przez Baniaka funkcjonowały bardzo dobrze. W 25. minucie było już 2:0. Faulowany w polu karnym był Rafał Kosznik, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Gajtkowski. Do końca przerwy gospodarze nie schodzili praktycznie z połowy drugoligowca. Z bardzo dobrej strony prezentował się Zakrzewski, a obroną bezbłędnie kierował Przemysław Otuszewski.

Po przerwie gra nie uległa zmianie. Warciarze, mobilizowani zza linii końcowej przez Baniaka naciskali na rywali, nie pozwalając im konstruować groźnych akcji i cały czas groźnie atakując bramkę Tura. W 77. minucie mocny strzał z prawej strony oddał Łukasz Białożyt, ale piłka nieznacznie minęła bramkę. Ostatecznie Warta w bardzo dobrym stylu pokonała Tur Turek 2:0.

Warta Poznań - Tur Turek 2:0 (2:0)
Bramki:
5. Zakrzewski, 25. Gajtkowski (karny)

Sędziował: Szymon Lizak (Poznań).
Widzów: ok. 50.

Warta Poznań
: Łukasz Radliński - Maciej Wichtowski (86. Adrian Wróblewski), Piotr Kieruzel, Przemysław Otuszewski, Rafał Kosznik - Krzysztof Gajtkowski (70. Arkadiusz Miklosik), Alain Ngamayama (46. Artur Marciniak), Marcin Wojciechowski, Michał Ciarkowski, Łukasz Białożyt - Zbigniew Zakrzewski (85. Marcin Mazurek).

Tur Turek: Przemysław Wróbel - Bartosz Grabowski (46. Paweł Kaczorowski), Daniel Wojciechowski, Dariusz Stachowiak (46 Oskar Kamiński), David Topolski - Maciej Manelski, Mateusz Roszak (46. Marcelo), Bebeto, Damian Sędziak - Łukasz Szafran, Igor Witczak (46. Mateusz Jóźwiak).

Odnowione szatnie, wyremontowany magazynek na sprzęt i w końcu nowe... pralki. Trwa remont budynków klubowych przy Drodze Dębińskiej.