Warta – Wisła 1:3: Mecz niewykorzystanych karnych

Warta - Wisła 1:3, Tomasz Magdziarz
Warta - Wisła 1:3, Tomasz Magdziarz Roger/wartapoznansa.pl
Piłkarze Warty przegrali sparing z Wisłą Kraków 1:3. Obie drużyny wykonywały w tym meczu rzuty karne i obie ich nie wykorzystały.

Przed nadchodzącym sezonem Warta stawia na sparingi z bardzo wymagającymi rywalami. W piątek w Międzychodzie Zieloni zmierzyli się z Wisłą Kraków.

Pierwsza połowa okazała się bardzo wyrównana, ale nie przyniosła żadnych bramek. W 60. minucie przed szansą otwarcia wyniku stanął Tomasz Magdziarz, który wykonywał rzut karny po faulu Michała Czekaja na Michale Jakóbowskim. „Madzi” uderzył jednak nad poprzeczką. Trzy minuty później znowu był karny, tym razem dla Wisły i... znowu gol nie padł. Maor Melikson trafił jedynie w słupek.

W 68. minucie wiślacy objęli prowadzenie. Cwetan Genkow nie zmarnował dokładnego podania Ivicy Ilieva i z bliska pokonał Adriana Lisa. Warta odpowiedziała już 6 minut później, a wyrównującego gola zdobył Bartłomiej Pawłowski. Nowy nabytek Warty w sparingach potwierdza niezłą dyspozycję strzelecką.

O wiele wyższą zaprezentował jednak Genkow, który dwoma kolejnymi golami, skompletował w tym meczu hattricka, a mecz zakończył się wygraną drużyny z Krakowa 3:1.

Warta Poznań – Wisła Kraków 1:3 (0:0)

Bramki: 74. Pawłowski – 68, 80, 90. Genkow.

Warta Poznań: Radliński (46. Lis) - Bartczak, Ciach, Bartkowiak, Kosznik (46. Płotka) - Magdziarz (68. Piceluk), Ngamayama (68. Pogonowski), Trochim (68. Laskowski), Grzeszczyk, Trojanowski (46. Jakóbowski) - Giel (46. Pawłowski).

Grali także: Adam Mójta, Maciej Wichtowski, Artur Marciniak.