Warta - Zagłębie 0:1: Zieloni z Australijczykiem w składzie przegrywają pierwszy sparing

Alain Ngamayama
Alain Ngamayama archiwum/eM
W pierwszym tegorocznym sparingu Warta przegrała z Zagłębiem Lubin 0:1. W Warcie zagrali m.in. Luke Klimek, Piotr Giel i Łukasz Grzeszczyk.

Pierwsze spotkanie kontrole warciarze rozegrali w Grodzisku Wielkopolskim, a ich rywalem był ostatni zespół ekstraklasy po rundzie jesiennej, czyli Zagłębie Lubin. Dla trenera Jarosława Araszkiewicza była to przede wszystkim okazja do sprawdzenia piłkarzy przymierzanych do gry w Warcie. Jednym z testowanych zawodników był m.in. Luke Klimek, 22-letni prawy pomocnik urodzony i grający do tej pory w Australii.

- Nie po to leciał 12 tysięcy kilometrów, abym nie dał mu szansy zagrać – zapowiadał jeszcze przed meczem Araszkiewicz.

Oprócz niego przeciwko Zagłębiu zagrali także m.in. Łukasz Grzeszczyk, Michał Jakubowski i Piotr Giel, a także Adam Mójta, który dzień wcześniej podpisał kontrakt z Wartą.

Sparing zakończył się porażką Warty 0:1. Zwycięskiego gola dla lubinian zdobył Szymon Pawłowski. Najgorszą wiadomością po tym meczu jest jednak informacja o kontuzji Piotra Reissa i Alaina Ngamayamy. Na razie nie wiadomo, jak długa przerwa czeka w treningach obu zawodników.

Trener Araszkiewicz po meczu zdecydował też o rezygnacji z usług testowanych Klimka, a także Mateusza Kołodziejskiego. Na obóz do Zakopanego mają za to pojechać Jakubowski i Giel, którzy dalej będą przechodzić testy. Z kolei, jeśli chodzi o Grzeszczyka, Warta jest już zdecydowana na podpisanie z nim kontraktu.

Warta Poznań - Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)

Bramka:
84. Pawłowski.

Skład Warty w I połowie: Radliński - Jasiński, Wichtowski, Sobieraj, Mójta - Ngamayama (38. Marcinak), Klimek, Foszmanczyk, Reiss (30. Grzeszczyk) - Piceluk, Giel.

Skład Warty w II połowie: Sobański - Wichtowski, Jasinski, Bartkowiak, Otuszewski - Marciniak, Magdziarz, Grzeszczyk, Ciarkowski - Jakubowski, Klatt.

Nowy herb oraz być może mecz towarzyski z Lechem – to niektóre z planów obchodów 100-lecia Warty Poznań.