Warta – Żalgiris 1:2: Porażka Zielonych z Litwinami (zdjęcia)

Warta - Żalgiris, Warta Poznań - Żalgiris Wilno 1:2, Idrissa Cisse
Warta - Żalgiris, Warta Poznań - Żalgiris Wilno 1:2, Idrissa Cisse Roger/wartapoznansa.pl
W meczu sparingowym z Żalgirisem Wilno piłkarze poznańskiej Warty musieli uznać wyższość wicemistrzów Litwy.

Mecz rozegrano w Opalenicy, a zaczęło się obiecująco. W 12. minucie gola dla Warty zdobył nowy zawodnik poznańskiego klubu – Bartłomiej Pawłowski. Poznaniacy prowadzeniem cieszyli się zaledwie 8 minut, a do wyrównania doprowadził Mantas Kuklys.

Po przerwie decydującego gola na 2:1 dla Litwinów zdobył w 63. minucie Andro Svrljuga.

Warta Poznań - Żalgiris Wilno 1:2 (1:1)

Bramki: 12. Pawłowski, 20. Kuklys,63. Svrljuga.

Warta (skład w I połowie): Lis - Bartczak, Bartkowiak, Ciach, Mójta - Laskowski, Pawłowski, Marciniak, Trochim, Piceluk - Cisse.

II połowa: Radliński - Płotka, Mysiak, Wichtowski, Kosznik - Ngamayama, Trojanowski, Grzeszczyk, Pogonowski, Jakóbowski - Cisse (70. Giel).