Waterpolo Poznań. Remis w stolicy!

RED
DSW Waterpolo Poznań
DSW Waterpolo Poznań T.Szwajkowski
Rozegrany w stolicy dwumecz drużyn DSW Waterpolo Poznań i Legii Warszawa zakończył się remisem. Piątkowe spotkanie wygrali gospodarze 16:12, a sobotnie goście 8:11. Obie drużyny w czwartej kolejce Ekstraklasy zdobyły po 3 punkty.

Dwumecz, odbywał się 16 i 17 stycznia, obfitował w wiele emocjonujących potyczek. Przeciwnik poznaniaków do gry przystąpił wzmocniony o zawodników z Serbii oraz Litwy. Liczy na medal!

Po pierwszej połowie piątkowego spotkania poznaniacy prowadzili 4:5. Sytuacja zmieniła się w trzeciej kwarcie, kiedy to zawodnicy Legii zdobyli aż 7 bramek, a poznaniacy jedynie 3. Do końca spotkania zawodnicy DW Waterpolo Poznań nie zdołali odrobić tej straty i ostatecznie przegrali 16:12 (2:2, 2:3, 7:3, 5:4).

Za najlepszych zawodników pierwszego meczu trzeba uznać Jana Bakułę z Legii oraz bramkarza Poznania Miszę Yazerskiego. Najlepszym strzelcem w tym dniu okazał się kapitan DSW Waterpolo Poznań Tomasz Różycki, który zdobył dla swojego zespołu aż 8 goli. Po jednej bramce strzelili natomiast Oskar Szymonik, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz i Dawid Łuc.

Rewanż należał do piłkarzy z Poznania, którzy choć osłabieni kontuzjami składu i brakiem w basenie 4 zawodników, już w pierwszych 8 minutach objęli prowadzenie nad Legią Warszawa 0:5. Warszawiakom nie udało się przerwać dobrej passy Miszy Yazerskiego i jego kolegów. Nie pomogły nawet liczne wykluczenia graczy DSW. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Poznania 8:11 (0:5, 3:3, 1:3, 4:0). Gole dla naszego zespołu zdobyli: Tomasz Różycki (4), Bartek Kowalewski (3), Oskar Szymonik (3) oraz Marcin Drula (1). Najlepszymi zawodnikami sobotniego meczu okazali się Marcin Drula z Poznania oraz z Igor Piecuch z Warszawy.

- Za nami bardzo trudny dwumecz. Przywozimy do Poznania 3 punkty i w dalszym ciągu mamy szansę na kolejne wicemistrzostwo Polski. Drużyna Legii Warszawa ma podobne ambicje, do tego środki finansowe i mocne wsparcie miasta. My mamy dalej jedynie ambicje i ogromną wolę walki, mimo bardzo trudnej sytuacji finansowej klubu. – wyjaśnia Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań. – W dalszym ciągu czekamy na wyjaśnienia Polskiego Związku Pływackiego odnośnie udziału w meczach polskiej Ekstraklasy zawodników związanych na co dzień z zagranicznymi klubami. Mamy nadzieję, że ta sytuacja – według nas niezgodna z przepisami LEN – zostanie już wkrótce ostatecznie wyjaśniona.

Poznaniacy po 4 kolejkach MPS mają na koncie sześć zwycięstw i dwie porażki, natomiast zespół Legii Warszawa cztery wygrane i cztery przegrane mecze. Oznacza to, iż w najgorszym przypadku - po dwóch wygranych aktualnego mistrza Polski nad Arkonią Szczecin - nasza drużyna zostanie wiceliderem tabeli Ekstraklasy. Piłka wodna powróci do Poznania w weekend 31 stycznia – 1 lutego, kiedy to nasza drużyna zmierzy się po raz pierwszy w tym sezonie z zespołem z Łodzi.

W dwumeczu z Legią Warszawa w barwach Poznania wystąpili następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Paweł Wielogórski, Michał Nowicki, Rafał Krawczyk oraz Dawid Łuc.