Wielki maraton pływacki w Kiekrzu

Kuba Błoszyk
Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, nie zabrakło chętnych do udziału w najstarszym maratonie pływackim w Polsce "Wpław przez Kiekrz". W głównym wyścigu zwyciężył 17-letni Mateusz Mosiężny.

Zawody pływackie na Jeziorze Kierskiem przebiegły spokojnie i bezpiecznie. Mimo nieprzyjemnej pogody temperatura wody utrzymywała się w granicach 18-20 stopni Celsjusza, więc nikt nie narzekał na zimno. Zdarzało się jednak, że niektórzy nie dawali sobie rady z dystansem do pokonania i w pewnym momencie zawracali do brzegu.

Zawody podzielono na różne kategorie. Były to m.in. bieg główny na 7000 m, Mistrzostwa Polski Dziennikarzy oraz VIP-ów na 300 m, bieg policjantów na 2500 m oraz bieg dzieci na 50 m.

W wyścigu głównym na 7 kilometrów zwyciężył 17-letni Mateusz Mosiężny. Młody pływak z Gorzowa zdetronizował zeszłorocznego triumfatora, berlińczyka, Marcusa Rosenkranza, który na podium był dopiero trzeci. Dystans 7000 metrów Mosiężny pokonał w godzinę i 35 minut.

Co ciekawe, nie doszło do wyścigu VIP-ów, bo... żaden się nie zgłosił, a w rywalizacji dziennikarzy wzięło udział jedynie trzech zawodników. Oczywiście z braku konkurencji każdy z nich stanął na podium.

Najbardziej zawiedzione były jednak dzieci. Ich bieg odbył się na dystansie zaledwie 50 m, a na ostatnich zawodach w Wolsztynie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na 800 m.

- Tak naprawdę liczy się tylko start, jest to zbyt krótki odcinek, żeby pokazać tak naprawdę co się potrafi - mówi Kuba, zwycięzca biegu dzieci. - Na treningach na basenie robimy nawet do 3000 m, więc to traktuję raczej jako zabawę.

Cały maraton odbył się na Jeziorze Kierskim w Ośrodku Szkolenia Policji, natomiast Mistrzostwa Wielkopolski odbędą się w Margoninie.

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, kliknij w miniaturki pod artykułem.