Wielkie jazzowe wydarzenie w Blue Note. Na scenie pojawią się najlepsi młodzi jazzmani

Materiał powstał we współpracy z Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa
To już pewne! 30 sierpnia o g.20, z premierowym materiałem nagranym w Stanach Zjednoczonych, na deski sceny poznańskiego Blue Note, wkroczy formacja złożona z najlepszych polskich młodych jazzmanów. Poprowadzi ich światowej klasy saksofonista Sylwester Ostrowski. To koncert, na który długo czekaliśmy.

Kasia Pietrzko, Maciej Kądziela, Jakub Mizeracki, Tomasz Chyła oraz Kacper Smoliński to skład nowej na rynku formacji Jazz Forum Talents. To również nazwiska, które warto zapamiętać. Choć na scenie są dopiero od kilku lat, lista ich sukcesów jest dłuższa, niż u niejednego doświadczonego muzyka. Osobno stawali na polskich i europejskich scenach, by w końcu spotkać się na Jazz Forum Showcase powered by Szczecin 2019. Spośród 250 zgłoszonych na wydarzenie artystów to właśnie oni okazali się najlepsi i w ramach kontynuacji projektu zawiązali zespół.

Opiekę nad młodymi zdolnymi wziął na siebie Sylwester Ostrowski, saksofonista, który występował m.in. w kultowym Blue Note Jazz Club w Nowym Jorku, a w swoim dorobku ma płyty z takimi artystami jak Deborah Brown czy Keyon Harrold.

- Na scenie zagramy nasz premierowy singiel “Chiefs Kingdom” z nadchodzącego albumu „Jammin’ with KC” - zdradza Sylwester Ostrowski. - Materiał na płytę nagraliśmy w lutym w Studiu w Omaha przy okazji wizyty w Kansas City. Jestem dumny, że mogę prowadzić zespół młodych talentów Jazz Forum. Choć zawsze powtarzam, że to nie mołode talendy, a wschodzące gwiazd jazzu, o czym będzie można przekonać się już 30 sierpnia o g. 20 podczas koncertu w Poznaniu.

Wydarzenie odbędzie się chwilę po ukazaniu się singla formacji w sieci na platformach streamingowych. Oficjalna premiera albumu „Jammin’ with KC” jest zaplanowana na październik. Utwory wyjdą w wersji zdigitalizowanej, CD oraz na winylu. W tym samym czasie ruszy również promocja płyty w Nowym Jorku.

Okazuje się jednak, że płytę można zdobyć wcześniej. Magazyn Jazz Forum, patron zespołu, przygotował niespodziankę dla wszystkich melomanów i zdecydował się dołączyć album do wrześniowego wydania gazety.

- Mimo rozluźnienia atmosfery pandemii myślę, że wielu fanów jazzu wciąż jest mocno spragnionych obcowania z kulturą, a w szczególności obcowania z muzyką na żywo - mówi Asia Pieczykolan, Jazz Forum. - Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w koncertach Sylwester Ostrowski & JAZZ FORUM Talents „Jammin’ with KC”. Gwarantujemy masę pięknych i niezapomnianych dźwięków.

Sylwester Ostrowski & JAZZ FORUM Talents „Jammin’ with KC”
Koncerty przedpremierowe:
Warszawa - Poznań - Szczecin
Szczegóły na FB: https://www.facebook.com/events/3147118065417299/

29.08.2020, g.18.00
Jassmine, Warszawa
wstęp na zaproszenia

30.08.2020, g.20.00
Blue Note, Poznań
wstęp płatny

01.09.2020 g. 20.00
Filharmonia Szczecin
wstęp płatny

Dodaj ogłoszenie