Parowozownia w Wolsztynie, katedra w Gnieźnie, kopalnia soli w Kłodawie to część wielkopolskich zabytków, do których ułatwiony zostanie wkrótce dojazd. Stanie się tak za sprawą siedemnastu tablic informacyjnych, które zamontuje Wielkopolska Organizacja Turystyczna przy autostradzie A2. W ten sposób WOT chce promować miejsca warte odwiedzania.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Podpisaliśmy porozumienie ze spółką Autostrada Wielkopolska w myśl, którego będziemy odpowiedzialni za ustawienie tablic, ich mycie i utrzymanie - mówi Tomasz Wiktor, prezes WOT.
Przy A2 tablice pojawią się pod koniec listopada. Wykona je firma z Olsztyna, która wygrała przetarg. Będą stały przez 6 lat.

Tablice informacyjne w okolicach Poznania będą kierować podróżnych do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, ratusza, zamku w Kórniku. W okolicach Wrześni znajdą się wskazówki jak dotrzeć do katedry w Gnieźnie. Do klasztoru w Lądzie skierują tablice w pobliżu węzłów w Słupcy i Sługocinie. WOT postanowił tez polecić uwadze turystów zamek w Koninie oraz bazylikę w Licheniu. Informacje o dojeździe będą w rejonie węzła Modła.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!