Wings For Life Poznań 2018 z udziałem mieszkańców powiatu międzychodzkiego - na którym kilometrze dogoniła ich meta?

Krzysztof Sobkowski
Wings For Life 2018 Poznań. W biegu wzięli udział także mieszkańcy powiatu międzychodzkiego. Archiuwm prywatne uczestników
Wings For Life Poznań 2018 z udziałem mieszkańców powiatu międzychodzkiego. Jak im poszło? Na którym kilometrze dogoniła ich meta?

Dziś, w niedzielę 6 maja, punktualnie o godzinie 13 na całym świecie na trasę ruszyli uczestnicy biegu Wings For Life Run. Jedna z jego odsłon rozegrana została w Poznaniu. Nie mogło tam zabraknąć mieszkańców powiatu międzychodzkiego. Jak im poszło?

W Poznaniu na linii startu stanęło 8 tysięcy osób. Za sterami samochodu pościgowego usiadł nie kto inny, jak Adam Małysz, który o godz. 13.30 zaczął ścigać biegaczy.

- To jedyny bieg bez tradycyjnej linii mety. I każdy go ukończył. Po 30 minutach od rozpoczęcia, w pogoń za uczestnikami wyruszają samochody pościgowe wyznaczające symboliczną linię mety i eliminujące kolejno napotkanych biegaczy. Nie ważne, czy zakończysz na 5., 35., czy 80. kilometrze i tak zostaniesz udekorowanym medalem zwycięzcą. W maratonie ze względu na formę i zdrowie nie powinien startować każdy, w Wings for Life World Run można wyznaczyć sobie realny i dogodny dystans - mówią organizatorzy Wings for Life.

WINGS FOR LIFE 2018 POZNAŃ - WIELKA GALERIA ZDJĘĆ CZ. 1

Co warte podkreślenia, dochód z biegu jest przekazywany na badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego. Fundacja Wings for Life od początku istnienia sfinansowała ponad 170 projektów, a na cele badawcze zebrano ponad 20,6 mln euro. Większość z tych projektów dotyczy procesów regeneracyjnych w obrębie miejsca uszkodzenia rdzenia. Warte zauważenia są również te, które mają na celu wdrożenie mechanizmów ochronnych rdzenia kręgowego w czasie dokonującej się destrukcji komórek nerwowych.

WINGS FOR LIFE 2018 POZNAŃ - WIELKA GALERIA ZDJĘĆ CZ. 2

Zwycięzcą piątej edycji poznańskiego Wings for Life został Dariusz Nożyński, który przebiegł 66,86 km. Natomiast najlepszą kobietą okazała się Wioletta Paduszyńska, która pokonała 48,13 km.