Wiosna i lato w mieście

Akcja specjalna Wiosna i lato w mieście
Za oknem coraz ładniejsza pogoda, coraz chętniej wychodzimy z domu, coraz częściej poszukujemy ciekawych aktywności. Jeśli szukacie kreatywnych zajęć, warsztatów, półkolonii, sprawdźcie nasze propozycje.

Kreatywne półkolonie z robotyką i Minecraftem

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na kreatywne półkolonie letnie z Planetą Robotów w Poznaniu. W planach warsztaty z robotyki oraz programowania Minecraft, eksperymenty naukowe, animacje artystyczne oraz zabawy na świeżym powietrzu. Z nami nie ma nudy!

Zapewniamy:

 • opiekę doświadczonej kadry przez 10 godzin dziennie
 • bezpieczne warunki sanitarne
 • pyszne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek)
 • małe grupy warsztatowe
 • ubezpieczenie dla każdego uczestnika
 • autorskie scenariusze zabaw i warsztatów
 • promocje przy zapisie z rodzeństwem lub kolegami

Więcej informacji o naszych półkoloniach letnich 2021 w Poznaniu.

Biennale Sztuki dla Dziecka już między 24 a 30 maja - online i offline!

Tu podaj tekst alternatywny

Zapraszamy do udziału w 23. edycji festiwalu Biennale Sztuki dla Dziecka: Spotkanie jako sztuka organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu! Teatralne, filmowe i twórcze działania skierowane będą nie tylko do mieszkańców Poznania i Wielkopolski, ale, dzięki transmisjom online, również do szkół, dzieci i rodziców w całej Polsce!

W programie festiwalu znalazły się propozycje teatralne online (“Morze”, “Kopciuszek”, “Ronja, córka zbójnika”), filmowe (zarówno online, jak i w Kinie Pałacowym), a także inspirujące spacery, gry, zabawy. Wisienką na biennalowym torcie będzie na pewno transmitowany na żywo koncert Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego “Szukaj w snach”!

Punktem obowiązkowym jest też projekt Biennale na wynos, który pozwoli nam zaprosić festiwal do domu! Na pakiet składają się propozycje twórczych gier i zabaw, które obudzą kreatywność w najmłodszych, w domu i w szkole!

Szczegóły:

https://biennaledladziecka.pl/
https://www.facebook.com/BiennaleSztukiDziecka

Wielkopolski Związek Kajakowy

Tu podaj tekst alternatywny

ul. Starołęcka 36, 61-361 Poznań
tel. +48 607 68 92 63
www.wzkaj.poznan.pl

Dzieje się na Malcie!

Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Juniorów i Młodzików im. Rafała Piszcza, 29.05.2021 Poznań

29 maja 2021 roku na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Juniorów i Młodzików im. Rafała Piszcza. 

Podczas regat rozegrane zostaną konkurencje w ramach Rankingu Młodzików i Dzieci. Juniorzy, juniorzy młodsi oraz młodzicy rywalizować będą na dystansie 1000 metrów, kategoria dzieci konkurować będzie na 500 m.
Zgłoszenia należy wysłać do 23.05.2021 do godziny 24:00 przez internetowy system zgłoszeń PZKaj., znajdujący się pod adresem http://pzkaj.domtel-sport.pl.

To jeszcze nie wszystko!

Międzynarodowa Federacja Kajakowa (ICF) wybrała miasta – organizatorów międzynarodowych imprez kajakowych na lata 2023 – 2025. Wśród nich znalazł się Poznań, który w 2023 roku gościć będzie uczestników Pucharu Świata.

W 2021 roku w Poznaniu odbędą się dwie imprezy międzynarodowe już między 24-27 czerwca na torze Regatowym Malta odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów i U23 (młodzieżowców) w kajakarstwie.

12 do 15 sierpnia miejsce będą mieć Klubowe Mistrzostw Świata Smoczych Łodzi Międzynarodowej.

Lato w mieście, czyli półkolonie z Salami Zabaw Fikołki

Tu podaj tekst alternatywny

Spacery, podchody, wyjścia do kina i na kręgle, warsztaty kulinarne, trening na ściance wspinaczkowej, zabawy integracyjne. To niektóre atrakcje półkolonii organizowanych przez Sale Zabaw Fikołki w Starym Browarze i CH Posnania.

Co musisz wiedzieć?

 • 5-dniowe turnusy od 28.06 do 31.08 w dniach pon-pt | godz. 8:30-18:30
 • dedykowane dla dzieci 4-11 lat
 • pełne wyżywienie, Ubezpieczenie NNW
 • opieka profesjonalnych wychowawców kolonijnych
 • nasze półkolonie zgłaszamy do bazy wypoczynku MEN
 • przestrzegamy zaleceń GIS

W zależności od wieku i pasji dziecko może wybrać jeden z tematów półkolonii: malarskie, sportowe, odkrywców, kulinarne, mediowe, multirozwojowe.

Więcej informacji tel. 500 200 200 oraz www.fikolki.pl

Radosna Aktywność Fizyczna i Kultura (RAFiK)

Tu podaj tekst alternatywny

Działalność w zakresie sportu, aktywności fizycznej reprezentowana przez licencjonowanego trenera piłki nożnej Marcina Jóźwiaka, która zajmuje się pozaszkolnymi formami edukacji sportowej oraz prowadzeniem różnorodnych zajęć sportowych i rekreacyjnych w tym również zajęć indywidualnych czy integracyjnych jak spływy kajakowe, integracje pracownicze. Głównym akcentem działalności firmy jest kształtowanie osobowości młodych ludzi właśnie poprzez uczestnictwo w sporcie, aktywności fizycznej. W organizowanych zajęciach i wydarzeniach nie brakuje dobrej zabawy i przyjaznej atmosfery. Dla wesołego żółwika RAFiKa sport czy aktywność fizyczna jest zawsze zabawą, która przynosi wiele radości. W zajęciach dużą uwagę przykłada się m.in. na kształtowanie decyzyjności, odwagi, odpowiedzialności, dyscypliny, kultury osobistej i szacunku do kolegów, trenerów, sędziów i innych osób otaczających sportowy świat naszych podopiecznych. Po więcej zapraszamy na www.rafik.fun

Szkoły Tańca i Baletu „Fouetté” i Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu

Szkoły Tańca i Baletu „Fouetté” i Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu działa od 1997 roku, założona przez dr hab. Beatę Książkiewicz prof. UMFC w Warszawie. Prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Oferuje możliwość kształcenia swoich umiejętności w wielu technikach tańca. „Fouetté” stwarza idealne warunki rozwoju poprzez specjalnie opracowany autorski program profesor Beaty Książkiewicz, który umożliwia naukę podstaw baletu już 3 letnim dzieciom i zapewnia kontynuację edukacji. Szkoła „Fouetté” uczy samodzielności, dyscypliny, dobrej organizacji, pracy w grupie, kultury osobistej, promuje zdrowe żywienie i aktywny tryb życia. Szkoła poprzez swoją międzynarodową obecność oferuje uczniom szereg wymian zagranicznych i festiwali. Fouetté jest rodzinną szkołą z tradycjami a jej uczniowie, rodzice i karda tworzą wyjątkową społeczność.

Premierowy spektakl pt. „Czerwony Kapturek” odbędzie się 30 i 31 maja, na scenie Auli Artis w Poznaniu, w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły. To propozycja dla wielkopolskiej publiczności. Historia opowiedziana tańcem, w humorystyczny sposób przedstawia losy Czerwonego Kapturka.

Spektakle:

30 maja o godz. 11:00, 13:00 i 18:00
31 maja o godz. 10:00, 12:00 i 18:00

Informacja biletowa:

office@fouette.pl, tel. 618 25 66 32

Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu 

SIEDZIBA: ul. Mołdawska 22, 61-614 Poznań, tel. +48 61 825 66 32, mail: office@fouette.pl
FILIA RATAJE: os. Tysiąclecia 30, blok F, 61-255 Poznań, tel. +48 502 337 112, mail: admin@fouette.pl

Wypłyń z nami na szerokie wody


Prywatne Liceum Ogólnokształcące Kossaka
, w którym uczeń zdobywa wszechstronną wiedzę zrozumienie i wsparcie dla swoich indywidualnych zainteresowań , pasji, dążeń. W tym celu Dyrektor Szkoły dba o właściwy dobór kadry pedagogów, stawiając na ludzi kreatywnych nie bojących się trudnych wyzwań i nowych zadań, lubiących pracę z młodzieżą i posiadających doskonały warsztat pracy. Nauczyciele są sprawiedliwi i konsekwentni, cieszą się autorytetem u młodzieży i rodziców, życzliwym podejściem budzą ich zaufanie, wspierają uczniów w ich rozwoju, pomagają w rozwiązywaniu problemów. Zajęcia są tak prowadzone , aby wydobyć i rozwinąć talent ucznia, nauczyć samodzielnego myślenia i wiary we własne siły. Młodzież ma zapewnioną opiekę psychologa.

NASZE ZALETY

Liceum Kossaka, dlaczego warto postawić na naszą szkołę:

 • możliwość nauki trzech języków obcych
 • jesteśmy otwarci na pomysły uczniów
 • organizujemy spotkania z ludźmi z branży
 • alternatywne zajęcia sportowe
 • zajęcia dodatkowe i kółka zainteresowań
 • spotkania integracyjne, wycieczki, zielona szkoła
 • indywidualne podejście do ucznia
 • pełne zaangażowanie nauczycieli i miła atmosfera

Liceum Ogólnokształcące KOSSAKA
Ul. 28 Czerwca 1958 1. 213/215
60-101 Poznań
biuro@kossaka.pl
tel. 61 877 18 08
kom. 603 409 643

Liceum zaoczne AS

Szkoła Kossaka zaprasza do nauki w liceum zaocznym AS wszystkich absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjum, którzy ukończyli 15 rok życia. Rekrutacja na semestry odbywa się bez wpisowego. Wszystkie egzaminy i okres wakacyjny bez opłat.

Nauka odbywa się w trybie zaocznym (sobota, niedziela) w godzinach od 8.00 do 15.00 na semestr przypada ok. 12 zjazdów. Koszt nauki w Liceum wynosi 500 zł za semestr, czyli 100 zł za miesiąc (słuchacz zobowiązuje się do wniesienia w/w kwoty w terminie do 15 -go pierwszego miesiąca rozpoczęcia nauki).

Co jest potrzebne, aby zapisać się do liceum:

 • oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum bądź szkoły podstawowej,
 • 3 fotografie,
 • honorowane są zaświadczenia o dysortografii, dysleksji itp.
 • kserokopia aktu małżeństwa (dotyczy mężatek)
 • podanie o naukę (do wyboru – możliwość pobrania ze strony internetowej lub w Sekretariacie),
 • umowa do wypełnienia na w Sekretariacie.

Zajęcia liceum dla dorosłych, które działa pod nazwą:

Liceum dla dorosłych AS
ul. Warzywna 19
61-658 Poznań
tel. 669 669 620
tel. 605 249 696
www.loas.pl
biuro@loas.pl

Ogrody Montessori

Które przedszkole jest najbardziej przyjazne dziecku?

Takie, które prócz jasno zdefiniowanej metody pedagogicznej kładzie nacisk na zrozumienie potrzeb dziecka stosując zasady komunikacji bez przemocy (NVC) i świadomie zrezygnowało z systemu kar i nagród. O ile rezygnacja z systemu kar (nawet najłagodniejszych) jest oczywista, to rezygnacja z systemu nagród może wydawać się wątpliwa i jest trudna do stosowania. Są jednak placówki, które pracują wedle takiego modelu i wspaniale dają sobie z tym radę, jak np. Przedszkole Ogrody Montessori.
 
Warto podkreślić, iż zarówno w szkole jak i w przedszkolu pracuje nauczyciel. Nowoczesny nauczyciel wychowania przedszkolnego to absolwent co najmniej jednego kierunku podyplomowego, uprawniającego do organizacji zajęć dla dzieci ze specjalnymi potrzebami. Należy zwrócić uwagę, iż dziecko zdolne, to także dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jedne i drugie potrzebują wsparcia zarówno mocnych jak i słabych stron, takie wsparcie specjalistów oferuje zespół żłobków i przedszkoli Ogrody Montessori.
 
Rozwój dwujęzyczności u dziecka jest najbardziej efektywny do 6 roku życia, a więc poczynając od pierwszych miesięcy życia aż do osiągnięcia dojrzałości szkolnej. Codzienny i wielogodzinny kontakt z żywym językiem oferują żłobki i przedszkola Ogrody Montessori zlokalizowane na Golęcinie, Jeżycach i Ławicy. W przedszkolach każda grupa dzieci, przez cały dzień ma swojego nauczyciela języka angielskiego lub/i native speakera. W żłobkach zajęcia oswajania się z językiem angielskim odbywają się 4x w tygodniu.

Ogrody Montessori – żłobki & przedszkola
Filia Ławica, Perzycka 11, 60-182 Poznań
Filia Golęcin, Wojska Polskiego 79, 60-628 Poznań
Filia Jeżyce, Polna 13a, 60-535 Poznań
https://www.ogrodymontessori.pl/

Wakacje 2021 z GO4Robot

Tu podaj tekst alternatywny

Wakacje już niebawem, warto pomyśleć o atrakcjach dla swoich dzieci  Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

W trakcie wakacji letnich 2021 zapraszamy dzieci w wieku 6 - 12 lat (dwie grupy, młodsza 6 - 9 lat, starsza 10 - 12 lat) do udziału w warsztatach tematycznych. Letnie warsztaty dla dzieci będą pełne praktycznych zajęć, ambitnych wyzwań i cennej wiedzy, która przyda się w szkole i poza nią. To świetny sposób na rozbudzenie pasji do nauki, zdobycie cennej wiedzy oraz rozwój wartościowych umiejętności.

 • Codziennie od poniedziałku do piątku zapewniamy wspaniałe edukacyjne atrakcje dla dzieci! 
 • Każdy tydzień to inna tematyka: Harry Potter, Minecraft, Super Bohaterowie i Tajni Agenci
 • Istnieje możliwość zapisania dziecka na pojedyncze dni lub na cały tydzień 
 • Kameralne grupy tj. max. 14 uczestników (warsztaty odbędą się przy minimum 6 zgłoszonych osobach)
 • Do wyboru aż 8 lokalizacji:

  1. Strefa GO4Robot - miejsce odkrywania technologii, Poznań Malta
  2.  Akademia Rozwoju Coolturka Tulce
  3.  KeySchool, Tarnowo Podgórne
  4.  JOK, Jarocin
  5.  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, Murowana Goślina
  6.  Gzuby na Fyrtlu, Poznań Jeżyce
  7.  Bajkowy Zamek, Luboń
  8.  Centrum Edukacji i Turystyki ''SOKRATES'', Swarzędz

Szczegółowe informacje
Zapisy

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt: strefa@g4r.pl lub 786 115 760 

Dodaj ogłoszenie