Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Właśnie ruszył drugi nabór do miejskiego programu „AZBEST”. W jego ramach można otrzymać dotację na likwidację azbestu na terenie Poznania

Redakcja
Celem dotacji programu "AZBEST" jest poprawa stanu środowiska poprzez usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest (płyt falistych, płyt płaskich wykorzystywanych jako pokrycia dachowe, okładzin ściennych, przegród wewnętrznych) na terenie miasta Poznania.
Celem dotacji programu "AZBEST" jest poprawa stanu środowiska poprzez usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest (płyt falistych, płyt płaskich wykorzystywanych jako pokrycia dachowe, okładzin ściennych, przegród wewnętrznych) na terenie miasta Poznania. commons.wikimedia
Biorąc udział w programie „AZBEST”, można otrzymać nawet stuprocentowy zwrot kosztów poniesionych w wyniku usuwania wyrobów, które zawierają rakotwórczy azbest. Warto pamiętać, że dokumenty należy złożyć do końca czerwca za pośrednictwem ePUAP lub poprzez skrzynki podawcze i listowne.

Wyroby azbestowe były kiedyś bardzo popularnym środkiem używanym w budownictwie. Dzisiaj wiemy, że powodują one szereg chorób zagrażających życiu i zdrowiu, dlatego tak ważne jest ich usunięcie np. z dachów czy ścian. Dzięki miejskiemu programowi "AZBEST" na likwidację szkodliwego materiału można uzyskać do 100 proc. zwrotu udokumentowanych kosztów netto. Kwota dofinansowania nie może jednak przekraczać 1000 zł za 1 tonę usuniętych i unieszkodliwionych wyrobów zawierających azbest.

Wnioski mogą składać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi. Dotacje są udzielane ww. podmiotom w przypadku, gdy działania są związane z inwestycją lub jej częścią. Chodzi np. o wymianę pokryć dachowych, przegród, elewacji oraz innych elementów budowlanych na i w obiektach.

Aby otrzymać dotację, należy przejść przez wszystkie etapy:

  • złożenie wniosku i podpisanie umowy o udzielenie dotacji,
  • demontaż wyrobów zawierających azbest,
  • zapakowanie i przygotowanie ich do transportu oraz sam transport,
  • unieszkodliwienie na składowisku odpadów niebezpiecznych,
  • złożenie rozliczenia dotacji.
  • Środki zostaną przekazane wnioskodawcy po zakończeniu inwestycji, złożeniu rozliczenia dotacji i weryfikacji.

W trosce o zdrowie mieszkańców i pracowników urzędu, wnioski można składać wyłącznie za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP), poprzez skrzynki podawcze lub listownie.

Skrzynki podawcze, do których można wrzucać wnioski o dofinansowanie z programu "AZBEST", znajdują się przy wejściach do budynków urzędu miasta przy pl. Kolegiackim 17 i ul. Gronowej 22a. Kolejna opcja to wysłanie wniosku pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Poznania, Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska, ul. Gronowa 22a, 61-655 Poznań.

Szczegóły dotyczące projektu oraz wzory wniosków, wraz z listą wymaganych dokumentów, można znaleźć na stronie internetowej miasta w zakładce "Poznań usówa azbest". Informacji udzielają również pracownicy Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska, pod numerami telefonów: 61 878 5017, 61 878 4053.

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto