Wojskowa nawałnica

Jacek PAŁUBA
Laskarze Pocztowca ulegli Grunwaldowi 0:6 i rozmiary tej porażki są zaskakujące. Mistrzowie Polski we wczorajszym pojedynku z wojskowymi byli tylko tłem dla rywali.

Laskarze Pocztowca ulegli Grunwaldowi 0:6 i rozmiary tej porażki są zaskakujące.

Mistrzowie Polski we wczorajszym pojedynku z wojskowymi byli tylko tłem dla rywali. Grunwald zrobił swoim przeciwnikom prawdziwą nawałnicę już w pierwszej części spotkania. Najpierw po indywidualnej akcji do siatki trafił Robert Grzeszczak, a potem w odstępie dwóch minut bramki zdobyli Mariusz Danelski i Jacek Kurek po krótkim rogu. Tak szybko stracone bramki, wręcz paraliżująco wpłynęły na pocztowców, którzy kilka minut później stracili jeszcze dwa gole. O słabszej dyspozycji tego dnia podopiecznych trenera Zbigniewa Rachwalskiego niech świadczy jeszcze fakt, że tuż przed końcem pierwszej odsłony, rzutu karnego nie wykorzystał Dariusz Rachwalski, strzelając obok bramki.

Po przerwie Pocztowiec próbował atakować, ale tego dnia zespół trenera Jerzego Jóskowiaka był zdecydowanie lepszy. Wojskowi w końcówce strzelili szóstego gola i jako jedyni w lidze mają komplet punktów. Warto dodać, że w siedmiu spotkaniach stracili tylko cztery bramki.
Po meczu opiekun Pocztowca powiedział: – Kontuzje i choroby sprawiły, że byliśmy dziś osłabieni. Przegraliśmy walkę w środku pola i byliśmy nieskuteczni. Przypomnę jednak, że rok temu też przegraliśmy z Grunwaldem 2:6, ale w czerwcu tego roku to my cieszyliśmy się z mistrzostwa Polski – zakończył Zbigniew Rachwalski.
Słabo w obecnym sezonie spisują się hokeiści Startu Gniezno, którzy ulegli Pomorzaninowi Toruń 3:4. Co prawda gnieźnianie rozegrali dopiero pięć spotkań, ale zdobyli w nich tylko trzy punkty i spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

Wyniki

Pocztowiec Poznań – AZS AWF Poznań 7:1 (5:0)
Bramki: dla Pocztowca – Zb. Juszczak 2 (2 i 15-krótkie rogi), Mateusz Siejkowski 2 (4, 5), K. Rachwalski 2 (50, 55), K. Wybieralski (20); dla AZS – Semonowicz (43-karny).

Polonia Środa – Grunwald Poznań 2:6 (0:4)
Bramki: dla Polonii – Jakub Krysztofiuk (40), Bogucki (55); dla Grunwaldu – Petrykowski 3 (10, 41, 65-krótki róg), Dutkiewicz (4-karny), Danelski (21), A. Mikuła (22).

Start Gniezno – Pomorzanin Toruń 3:4 (2:1)
Bramki: dla Startu – Fredyk 2 (23, 64), Marcin Grotowski (4-krótki róg); dla Pomorzanina – Szyplik 2 (66 i 69-krótkie rogi), Zakszewski (26), Orendasz (58).

Gąsawa – Ósemka Tarnowskie Góry 3:0 (1:0)
Bramki: Jarmołowicz (21), Substyk (39), Trzeciak (61).

Rogowo – MKS Siemianowice 1:1 (0:1)
Bramki: dla Rogowa – Wódczak (54-karny); dla MKS – Just (9).

Pocztowiec – Grunwald 0:6 (0:5)
Bramki: Grzeszczak 2 (20, 31), Danelski (22), Kurek (24-krótki róg), Kurc (30), Dutkiewicz (63-krótki róg).

Polonia – AZS AWF 1:2 (0:1)
Bramki: dla Polonii – Jacek Krysztofiuk (47); dla AZS – Rataj 2 (31, 62).

Gąsawa – MKS Siemianowice 5:2 (2:1)
Bramki: dla Gąsawy – Jarmołowicz 2 (41, 49), Substyk (16), A. Jułga (19), Koralewski (39-krótki róg); dla MKS – Woźniak (11), Komraus (58).

Rogowo – Ósemka 2:1 (0:0)
Bramki: dla Rogowa – Wódczak (38), Majtczak (54-krótki róg); dla Ósemki – Sołtysik (55-krótki róg).