Wojtkowiak nie zagra przez miesiąc

Kontuzja, jakiej nabawił się poznański obrońca w meczu z FC Salzburg, okazała się poważna. Grzegorz Wojtkowiak na boisko powróci nie wcześniej niż za 3-4 tygodnie.

Wojtkowiak opuścił boisko na początku drugiej połowy, wyraźnie utykając. Już po meczu trener Jacek Zieliński przypuszczał, że prawego obrońcę Kolejorza czeka dłuższa przerwa. Trzeba było jednak poczekać na wynik badania USG.

Przeprowadzono je w piątek.
- Badanie wykazało, że Grzegorz naderwał mięsień dwugłowy - wyjaśnia Andrzej Pyda, lekarz Lecha.

Teraz czeka go około miesięczna przerwa w grze.
W meczu z mistrzem Austrii ucierpiał również Dimitrije Injac. Serb narzekał na ból w kostce i 4 minuty przed zakończeniem spotkania został zmieniony przez Kamila Drygasa. Uraz nie okazał się groźny i Injac powinien zagrać w niedzielnym meczu ligowym z Bełchatowem.

Lech - FC Salzburg 2:0: Zwycięskie otwarcie stadionu!

Ponad 41 tysięcy kibiców na trybunach zobaczyło, jak Lech wygrywa z Red Bull Salzburg 2:0 i zostaje liderem grupy w Lidze Europejskiej!