"Wpław przez Kiekrz" 2015 [ZDJĘCIA]

Waldemar Kaiser
Wpław przez Kiekrz 2015
Wpław przez Kiekrz 2015 Waldemar Kaiser
"Wpław przez Kiekrz" to najstarszy w Polsce maraton pływacki. W tym roku odbył się po raz 48. Główny wyścig wygrali Jan Urbaniak i Izabela Grzegorczyk (oboje Warta Poznań). Zobaczcie zdjęcia z tegorocznej edycji maratonu!

Zawody rozegrane zostały w sobotę, 11 lipca na Jeziorze Kierskim. Oprócz wyścigu głównego na dystansie 7500 metrów rozegrano też między innymi Mistrzostwa Wielkopolski Ratowników WOPR (1500 m) i Mistrzostwa Polski Dziennikarzy i VIP-ów (300 m) oraz Grand Prix Wielkopolski. W wodzie rywalizowali też policjanci. Start i meta wyznaczona został na przystani ŻLKS w Kiekrzu.

Najstarszy polski maraton pływacki "Wpław przez Kiekrz" organizowany jest na Jeziorze Kierskim od 1967 roku. Jego inicjatorem był dziennikarz "Gazety Poznańskiej" Stanisław Garczarczyk. Jubileuszowy, pięćdziesiąty maraton, odbędzie się w 2017 roku.