Wszystko o windykacji długów

Materiał powstał we współpracy z payhelp.pl
Windykacja może kojarzyć Ci się negatywnie. Są to działania, które większość przedsiębiorców traktuje jako ostateczność w sytuacji, kiedy nie może uzyskać płatności od dłużnika.

Obawiają się, że podjęcie takich kroków może wiązać się z utratą Klienta. Czy aby na pewno? Nie musi tak być. Sprawdź, jak odzyskujemy Twoje pieniądze w payhelp.pl.

Polskie firmy długo czekają na pieniądze

Przedsiębiorcy w naszym kraju przyzwyczaili się do tego, że muszą czekać na zapłatę za wykonane usługi i często nie otrzymują jej, o ile nie upomną się o należność. Z drugiej strony niektóre firmy mają świadomość, że wystawca faktury zacznie dopominać się o swoje pieniądze dopiero po kilku miesiącach. Dlatego nawet jeśli obecnie mają wolne środki na uregulowanie umówionej kwoty, to nie robią tego i przeznaczają je na inne zakupy. Nie powinieneś dopuszczać do takiej sytuacji. Warto przypomnieć o zapłacie niezwłocznie po upłynięciu terminu. Jeśli tego nie zrobisz, to przedsiębiorca nie będzie traktować konieczności uiszczenia opłaty jako priorytetu. Może czekać na wezwanie do płatności i wcale nie musi się to wiązać z tym, że ma on problemy finansowe.

Z badania „Zatory płatnicze” przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów wynika, że ponad połowa małych i średnich przedsiębiorstw skarży się na nieterminowe płatności za produkty i usługi. 95 proc. tych, którzy nie płacą na czas, twierdzi, że przyczyną opóźnień są spadki sprzedaży i zleceń w czasach pandemii. 47 proc. firm wskazało, że przyczyną zaległości jest oczekiwanie na zapłatę od Klienta, a 41 proc. stwierdziło, że inne płatności, takie jak choćby wynagrodzenia, raty kredytów czy składki ZUS, mają dla nich wyższy priorytet. Pandemia spowodowała, że zdolność do terminowego płacenia Kontrahentom pogorszyła się aż w 74 proc. firm.

Sposobów na uniknięcie takich przypadków jest wiele. Możesz weryfikować Klienta w bazach dłużników i sprawdzać, jakie są opinie na jego temat. Jednak nawet firmy, które dotąd zawsze regulowały płatności na czas, mogą mieć problem z płynnością finansową. Dlatego z reguły nie sposób uniknąć takich sytuacji.

Reagując jak najszybciej, możesz łatwiej odzyskać środki. Jeśli będziesz zwlekać, stanie się to trudniejsze. W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi windykacji. Obawiasz się, że takie działania mogą spowodować, że stracisz Klienta, który przecież i tak kiedyś zapłaci? W payhelp.pl kolejne czynności przeprowadzamy stopniowo. Staramy się odzyskać Twoje środki polubownie, a dopiero, kiedy nie przynosi to efektów, to podejmujemy kolejne kroki składając pozew do e-Sądu. W wielu przypadkach sposób naszej pracy ostatecznie też doceniają dłużnicy. Często obawiają się oni przyznać do problemów finansowych, unikają kontaktu, a tymczasem pomóc może rozmowa z negocjatorem i ustalenie zasad spłaty długu.

*

Odzyskaj pieniądze z Payhelp – jak przebiega windykacja?

Nie udaje Ci się odzyskać środków z niezapłaconych faktur? Nie czekaj z podjęciem odpowiednich kroków. Rozpocznij współpracę z Payhelp i otrzymaj pieniądze, które należą Ci się za wykonaną pracę. Windykacja jest owiana złą sławą, ale Payhelp stara się budować na rynku nową świadomość usług windykacyjnych. W kwestii dochodzenia zwrotu przestrzegamy Zasad Dobrych Praktyk i prowadzimy transparentną obsługę.

Przed rozpoczęciem współpracy Klienci często chcą się dowiedzieć, jak pracujemy i co możemy zrobić, żeby odzyskać ich pieniądze. Interesuje ich również to, jak działa Payhelp i czym się wyróżnia. Na te pytania mogą odpowiedzieć Ania i Milena, które w naszej firmie zajmują się windykacją polubowną:

Payhelp jest internetową platformą, dzięki której przedsiębiorca zamiast marnować czas i upominać się o swoje pieniądze zleca nam, abyśmy w Jego imieniu kontaktowali się z Kontrahentem, który zalega z płatnością faktur. W celu rozpoczęcia procesu odzyskiwania pieniędzy należy założyć darmowe konto i zaakceptować regulamin. Wynagrodzenie za usługę windykacji w Payhelp naliczane jest wyłącznie od zwindykowanej kwoty. Po dodaniu faktury zespół ekspertów podejmie działania w celu odzyskania zadłużenia. Co nas wyróżnia? Przede wszystkim indywidualne podejście do każdej sprawy i profesjonalizm.

Jak zatem widzisz, rozpoczęcie procesu egzekucji należności nie jest skomplikowane i nie wiąże się z jakimikolwiek kosztami. Jeśli odzyskamy Twoje pieniądze, to dopiero wówczas zapłacisz za nasze usługi. W przeciwnym wypadku nie będzie Cię to kosztować ani grosza. Klienci często pytają nas również o to, jakich zasad przestrzegamy w naszej pracy. Z takimi pytaniami spotyka się Agnieszka, zajmująca się w Payhelp obsługą Klienta. Według niej:

Kluczową wartością, jaką kierujemy się w pracy jest etyka. Zabezpieczenie interesu Klienta Payhelp jest dla nas priorytetem, natomiast w procesie windykacji działamy z poszanowaniem obu stron na linii Klient Payhelp – Dłużnik.

Agnieszka zwraca również uwagę na to, że wielu Klientów ma obawy przed rozpoczęciem współpracy. Dotyczą one najczęściej straty środków wydanych skorzystanie z usługi. Biorąc pod uwagę zmiany w modelu biznesowym Payhelp, wątpliwości te są całkowicie bezpodstawne, ponieważ Klient płaci tylko wtedy, gdy nasze działania zakończą się sukcesem.

Klientom Payhelp zależy na czasie, na szybkim odzyskaniu zamrożonej gotówki. Strategia negocjacji jest tak skonstruowana, że czynności windykacyjne podejmowane są błyskawicznie, niekiedy nawet już w przeciągu 12 godzin od dodania faktury do obsługi.

Czasami potencjalni Klienci powstrzymują się przed skorzystaniem z usługi windykacyjnej w obawie przed utratą dobrych relacji z Kontrahentem. Stopniujemy nasze działania, zaczynając od przypomnienia o uregulowaniu płatności, poprzez wysyłanie upomnień, a kończąc na wezwaniu do uregulowania zadłużenia. Nasze postępowanie oparte jest na poszanowaniu ogólnych norm moralnych obowiązujących w Polsce.

Jak zatem widzisz, nie masz się czego obawiać. Dla naszych Klientów odzyskaliśmy już ponad 1 mld złotych długów. Rozwiązaliśmy 1,8 mln spraw i możemy pochwalić się 25 latami doświadczenia. Nawiązując z nami współpracę, niczego nie ryzykujesz, a za nasze usługi zapłacisz jedynie wówczas, gdy odzyskamy Twoje pieniądze. Nie zastanawiaj się i dołącz do grona firm zadowolonych z usług Payhelp.

Materiał oryginalny: Wszystko o windykacji długów - Wielkopolskie Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie