Wygrać seta

JAC
Dzisiejszy mecz RC Cannes z Naftą Gaz Piła, zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń piątej kolejki Ligi Mistrzów siatkarek. Oba zespoły zapewniły już sobie awans do ćwierćfinału i walczą o pierwsze miejsce w ...

Dzisiejszy mecz RC Cannes z Naftą Gaz Piła, zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń piątej kolejki Ligi Mistrzów siatkarek. Oba zespoły zapewniły już sobie awans do ćwierćfinału i walczą o pierwsze miejsce w tabeli grupy C.
W lepszej sytuacji są mistrzynie Polski, którym we Francji wystarczy wygrać jednego seta. Będzie to rewanżowe spotkanie tych zespołów. Pierwsze - w grudniu 2002 roku zakończyło się w Pile zwycięstwem siatkarek Nafty, które pokonały najlepszą drużynę Europy 3:1.
Będzie to kolejny pojedynek tych klubów, które grały ze sobą również w poprzednich edycjach Ligi Mistrzyń. Siatkarki RC Cannes - zwyciężczynie ubiegłorocznej edycji LM - nigdy w Pile nie wygrały. Także dotychczasowe występy siatkarek Nafty Gaz w Cannes kończyły się zawsze porażką. Pilanki przegrały tam dwukrotnie 0:3. ,,Wygranie jednego seta we Francji otworzy nam drogę do pierwszego miejsca w grupie i lepszą pozycję przed losowaniem ćwierćfinałów’’ - powiedział trener Nafty Gaz Jerzy Matlak. ,,Francuzki są jednak znakomite we własnej hali i będzie to bardzo trudne. Nigdy w Cannes nie wygraliśmy seta. W obecnej edycji Ligi Mistrzyń udało się to Crvenej Zvezdzie Belgrad. One bronią tego trofeum. Chcąc po raz drugi z rzędu wygrać Ligę Mistrzyń, wzmocniły się kadrowo przed sezonem. Wydawało się, że pokonanie ich będzie niemożliwe. Nam się to udało w Pile. Teraz wartość tego zwycięstwa zostanie poddana ciężkiej próbie’’ - dodał Matlak.
Początek meczu w Cannes dzisiaj o godz. 20.30.