Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wygraj "Poznań. Przewodnik po zabytkach i historii"

Redakcja
Do sklepów trafiło już drugie wydanie książki „Poznań. Przewodnik po zabytkach i historii” pod redakcją Janusza Pazdera. To idealny prezent na Mikołajki lub pod choinkę.

Wydany w nowej formie graficzny przewodnik został przez jego autorów także zaktualizowany – przez co stanowić może nie tylko doskonałą lekturę na długie zimowe wieczory, ale także wygodny bedeker towarzyszący nam w czasie spacerów po różnych zakątkach miasta.

Oczywiście warto zacząć czytać go przed wyruszeniem na trasę wędrówki poznańskimi ulicami – książka zaczyna się bowiem od rozdziału poświęconego powstaniu miasta. W krótkiej i przystępnej formie poznamy najdawniejsze dzieje Poznania – od końca IX wieku, kiedy to na Ostrowie Tumskim powstał pierwszy gród założony przez lokalnego księcia, przez lokację miasta dokonaną w 1253 roku przez Przemysła I i Bolesława Pobożnego, okresy świetności przeplatające się z wojnami i pożarami rujnującymi miasto, po współczesność.

Dalej – czeka nas już tylko podróż dzielnicami Poznania – w porządku chronologicznym, według dołączania do miasta kolejnych miejskich wsi. Oczywiście, wędrówkę zaczynamy na Ostrowie Tumskim, skąd przeniesiemy się na Stare Miasto. Później skierujemy się do Śródmieścia, na Jeżyce, Łazarz, Wildę oraz wyjedziemy poza Centrum. Autorzy – jak wytrawni przewodnicy - prowadzą nas poszczególnymi ulicami, zatrzymując się przy mijanych budynkach. Opisują ich architekturę i historię, wzbogacają ją anegdotkami, opowieściami o dawnych mieszkańcach. Jeśli zdecydujemy się czytać przewodnik w domu – na podstawie zdjęć możemy zorientować się jak wygląda opisywana kamienica czy budynek. Co prawda, czasami autorom zdarza się podkolorować rzeczywistość, jak w przypadku Teatru Nowego, o którym piszą, że to jedna z najważniejszych polskich scen teatralnych.

Poznań. Przewodnik po zabytkach i historii to jedna z niewielu publikacji tak wszechstronnie pokazująca miasto , zmusza do zatrzymania się przy codziennie mijanych budynkach, przyjrzenia się ich detalom architektonicznym. To doskonały prezent dla gości spoza miasta, ale także dla każdego poznaniaka zainteresowanego chociaż trochę swoim miastem – po lekturze przewodnika jeśli jeszcze kto tego nie czuje – rozkocha się w Poznaniu.

Z autorami przewodnika wydanego pod redakcją Janusza Pazdera będzie można spotkać się już w najbliższy poniedziałek, 6 grudnia, w Salonie Posnania (ul. Ratajczaka 44 – budynek Arkadii). Spotkanie rozpocznie się o godz. 12, a poprowadzi je Grażyna Wrońska. W czasie spotkania będzie można także kupić przewodnik w promocyjnej cenie.

Mamy dla Was dwa egzemplarze „Poznania. Przewodnika po zabytkach i historii”. Aby wygrać jeden z nich w komentarzach pod tym tekstem napiszcie, co najbardziej lubicie w Poznaniu. Może to być cała dzielnica, jedna ulubiona kamienica, zaułek w parku, ukochana ławka czy pomnik. Ważne jest, aby było to Wasze ulubione poznańskie miejsce. Swój wybór uzasadnijcie.

Na dodanie swoich komentarzy macie czas do godz. 18 w poniedziałek, 20 grudnia. Później nasze redakcyjne jury wybierze dwa najciekawsze wpisy, a ich autorów nagrodzi egzemplarzami książki Poznań. Przewodnik po zabytkach i historii.

Z powodu ciszy wyborczej konkurs rozpocznie się w niedzielę, 5 grudnia, o godz. 22.00.

Uwaga! Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników serwisu MM Moje Miasto Poznań. Nie masz jeszcze stałego loginu? Dołącz do nas!

Laureatem konkursu może być wyłącznie osoba, która przy rejestracji w serwisie wyraziła zgodę na otrzymywanie od redakcji MM Moje Miasto Poznań wiadomości drogą elektroniczną. E-mail jest jedynym sposobem kontaktu redakcji z wygrywającymi.


Poznań. Przewodnik po zabytkach i historii
pod red. Janusza Pazdera
Wydawnictwo Miejskie

str. 436, 125x215, oprawa sztywna (zintegrowana)
cena katalogowa 59,00 zł
ISBN 978-83-7503-115-7

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto