Wygrana Amiki remis Groclinu

LIC
Fragment meczu Mieszko Gniezno - Groclin Grodzisk (1:1). Marcin Kaliński (z lewej) kontra Grzegorz Rasiak (w środku).  Fot. R. Strugalski
Fragment meczu Mieszko Gniezno - Groclin Grodzisk (1:1). Marcin Kaliński (z lewej) kontra Grzegorz Rasiak (w środku). Fot. R. Strugalski
Piłkarze Amiki wygrali trzeci mecz sparingowy, a Groclin Grodzisk zremisował w Gnieźnie z beniaminkiem III ligi - Mieszkiem Gniezno. Wczorajszy rywal Amiki - Steel Trans Livartovce od poniedziałku przebywa na ...

Piłkarze Amiki wygrali trzeci mecz sparingowy, a Groclin Grodzisk zremisował w Gnieźnie z beniaminkiem III ligi - Mieszkiem Gniezno.

Wczorajszy rywal Amiki - Steel Trans Livartovce od poniedziałku przebywa na zgrupowaniu we Wronkach. Słowacy w ubiegłym sezonie zajęli drugie miejsce w II lidze.
Gospodarze bardzo poważnie potraktowali rywala i wygrali w pełni zasłużenie. Trener ,,kuchennych’’ Stefan Majewski sprawdził 21 graczy, jedynie bramkarz Grzegorz Szamotulski zagrał pełne 90 minut. W 28 min. po rzucie rożnym wykonywanym przez Roberta Bednarka, Grzegorz Król głową pokonał bramkarza gości. Kilka minut później po akcji Krzysztofa Kowalczyka, Marcin Burkhardt przymierzył precyzyjnie i było 2:0. Wynik ustalił Marek Zieńczuk, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Mateuszu Bartczaku.

Wcale nie było to łatwe zwycięstwo, na co wskazywałby wynik. raz od utraty gola uratowała nas poprzeczka, Słowacy kilkakrotnie groźnie strzelali z dystansu. Na pewno popełniliśmy trochę błędów i teraz musimy popracować nad ich wyeliminowaniem - ocenił wroniecki szkoleniowiec.
W tym spotkaniu nie zagrali kontuzjowani Dawid Kucharski, Mamia Dżikija oraz Grzegorz Mielcarski. Kucharski od dziś będzie normalnie trenował z zespołem, Dżikija od jutra. Mielcarski ma naciągnięty mięsień dwugłowy uda i w jego przypadku przerwa potrwa około tygodnia - wytłumaczył Majewski. Sprawa przejścia Tomasza Dawidowskiego do Saturna Ramienskoje póki co utknęła w martwym punkcie.

Udany debiut Kurowskiego

W Gnieźnie od poniedziałku zajęcia ze świeżo upieczonymi trzecioligowcami prowadzi dobrze znany w Wielkopolsce trener Marian Kurowski (były szkoleniowiec m.in. Amiki Wronki i Lecha Poznań). Dość nieoczekiwanie jego podopieczni postawili dzielny opór wicemistrzowi Polski i zremisowali 1:1. Groclin trenuje już od tygodnia, a my jesteśmy dopiero po lekkim rozruchu. Dlatego jestem mile zaskoczony z postawy swojego zespołu. W pierwszej połowie zagrała podstawowa jedenastka, a po przerwie wystąpili pozostali piłkarze. W sumie zagrało aż 27 zawodników - przyznał Kurowski. Wśród nowych piłkarzy uwagę przykuwali dwaj Brazylijczycy - Kiko i Bebeto, grający na środku pomocy.

Groclin do Gniezna nie przyjechał w najsilniejszym składzie. Cały zespół miał jeszcze dziś rano trening. Po za tym trener Duszan Radolsky chciał przyjrzeć się nowym zawodnikom i tym, którzy mniej grali wiosną - wyjaśnił trener bramkarzy Groclinu, Tadeusz Fajfer.

Amica Wronki - Licartovce 3:0 (2:0)

Bramki: Grzegorz Król (28), Marcin Burkhardt (35), Marek Zieńczuk (70-karny).

Amica - I połowa: Szamotulski - Wróblewski, Djokovic, Dudka, Kowalczyk, Bednarek, Sobociński, Łożyński, Dawidowski, Burkhardt, Król.

Amica - II połowa: Szamotulski - Skrzypek, Dziewicki, Cikas, Bednarek, Sawala, Bieniuk, Zieńczuk, Gregorek, Bąk, Dembiński.

Mieszko Gniezno - Groclin Grodzisk 1:1 (0:1)

Bramki: Jarosław Szuba (50) dla Mieszka oraz Grzegorz Rasiak (37).

Groclin: Przyrowski (46. Brzostowski) - Gorszkow, Januszewski, Łukaszewski, Kriżanac (46. Mila), Piechniak (46. Prusek), Sierka, Woś, Rocki, Rasiak (46. Niedzielan).